×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. augusts, 2014
Drukāt

Atgriežas izrāde “Dzejniece. Mirdzas Ķempes mīlestība” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vasaras noslēgumā, 31. augustā plkst. 18 bijušajā Rakstnieku savienībā atgriezīsies izrāde par leģendāro dzejnieci Mirdzu Ķempi, vēsta radošā grupa.

Titullomā aktrise Raimonda Vazdika, viņas partneri – Andris Bulis un Ģirts Šolis, kurš ir arī iestudējuma režisors.

Zigmunds Skujiņš raksta: “Pēdējais, kurš Mirdzas Ķempes-Ādamsones uzvārdu mainīs pret citu – Naikovska, būs tumšacains homoseksuālis ar gludām priestera manierēm, gadus divdesmit jaunāks par Mirdzu. Mirdza viņam nopirks dārgu automašīnu un algos šoferi. Savā starpā laulātie sarunāsies angliski un satiksies reti. Mirdza galvenokārt uzturēsies Rakstnieku savienībā.”

Izrādē par kādreiz leģendāro Tautas dzejnieci savienoti fakti no viņas dzīves, dzejas motīvi, dokumentāli kinokadri un Edgara Mākena speciāli rakstītas dziesmas, kam pavadījumu ieskaņojusi grupa “Gaujarts” un izrādē dzied Raimonda Vazdika.
Kostīmus veidojusi Anna Heinrihsone.

Izrādi producē nodibinājums “Mūzikas un mākslas atbalsta fonds”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Maza atmiņa no senām dienām , –
    Mirdza aizbēga uz Krieviju, bet Eriks Adamsons(vācu laikā pseudonīms Rīga) palika Rīgā. Toreiz runāja, ka bēgļu kolonnai pie Juglas uzbrukušas vācu lidmašīnas, Eriks iebēdzis mežmalas grāvī, pēc tam atklīdis atpakal pilsētā.
    Viņš dzīvoja kopā ar Padega atraitni, kura slimoja ar tuberkulozi. Abi mira ar tbc. Arī Mirdza agrākos dzīves gados slimoja ar tbc. Kautkad 1942. gada aukstā, vēlā ziemas vakarā kopā ar Eriku gājām uz žīdu getto sarūpēt šņabi (bohēmiskai mākslinieku grupai, kas toreiz bija sapulcējusies manā nelielā studenta dzīvokl). Pirms iziešanas no dzīvokļa uzdāvināju Erikam ziemas mēteli un siltus cimdus…

Draugiem Facebook Twitter Google+