×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. jūlijs, 2012
Drukāt

Atgriežas Latvijā kā vēstniece

Jaunā Vācijas Federatīvās Republikas vēstniece Latvijā būs Andrea Viktorīna; 90. gadu sākumā vēstniecībā Rīgā viņa vadījusi kultūras nodaļu. Par jauno vēstnieci un viņas darbību Rīgā no 1992. līdz 1995. gadam dzirdamas pozitīvas atsauksmes.

 

Bijusī Gētes institūta Rīgā darbiniece Anda Vinteršeite atceras A. Viktorīnu kā darījumu sievieti, kas labi izpratusi situāciju Latvijā. “Viņai ir ass prāts un lielas darbošanās spējas, viņa nav formāla birokrāte,” stāsta A. Vinteršeite, piebil­stot, ka pirmie ārzemju diplomāti Latvijā neesot bijuši tik formāli kā mūsdienās. Viņa atklāj, ka savulaik Latvijas muitā esot iestrēdzis institūta “Mercedes” mikroautobuss un esot likti dažādi birokrātiski šķēršļi. “Andrea toreiz kopā ar mums kājām devās pie muitas priekšnieka, lai atrisinātu jautājumu par mikroautobusu. Ja viss tiktu risināts formāli, situācija ievilktos,” stāsta A. Vinteršeite. Viņas vīrs, tolaik Gētes institūta Rīgā vadītājs Frīdrihs Vinteršeits, kurš pārcēlies uz dzīvi Latvijā, cer, ka atkal izdosies stiprināt draudzīgās attiecības ar A. Viktorīnu. “Tolaik viņa bija jauna un pašapzinīga sieviete, kas zināja, ko vēlas. Es ļoti priecājos par šo ziņu un vēlu viņai veiksmi darbā,” teic F. Vinteršeits. A. Viktorīna bijusi viņa ciešākā sabiedrotā un, viņaprāt, jaunā vēstniece 90. gadu sākumā sekmējusi kultūras saišu stiprināšanu starp Latviju un Vāciju. Viņa sieva piebilst, ka tolaik izdevies īstenot lielu apjomu kultūras projektu, piemēram, A. Viktorīnai bijusi liela nozīme pirmā Vācijas kultūras festivāla rīkošanā Baltijas valstīs.

 

“Viņa ir īstais cilvēks, jo izprot Latvijas vēsturi, ņemot vērā, ka Latvijā strādāja neilgi pēc PSRS sabrukuma,” spriež bijušais institūta vadītājs. Viņaprāt, mūsdienu Latvijā vēstniece veiks nozīmīgu darbu, piemēram, jautājumos, kas saistīti ar Latvijas pievienošanos eirozonai un citiem Eiropas Savienības attiecību jautājumiem.

 

A. Viktorīna dzimusi 1957. gadā Bonnā. Studējusi pedagoģiju. Savulaik strādājusi par grāmatu pārdevēju, vēlāk apguvusi augsta līmeņa prakses programmu, kā arī studējusi Vācijas ārlietu dienesta sagatavošanas programmā. No 1992. līdz 1995. gadam strādājusi vēstniecībā Rīgā, pēc tam Vācijas Ārlietu ministrijā, tad Vācijas pārstāvniecībā Hāgā, kā arī citos darbos. Vēstniece akreditācijas vēstuli Latvijas prezidentam Andrim Bērziņam iesniegs 10. jūlijā. A. Viktorīna amatā aizstās Klausu Burkhartu, jo viņš 30. jūnijā devies pensijā. Vācijas vēstniecība informē, ka jaunā vēstniece darbu Rīgā sāks 6. augustā. Līdz tam viņu Latvijā pārstāvēs pagaidu pilnvarotais lietvedis Henings Simons.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+