Mobilā versija
Brīdinājums +1.1°C
Zeltīte, Andis
Otrdiena, 21. novembris, 2017
30. janvāris, 2014
Drukāt

Par Ukrainas etnisko iedalījumu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainian opposition supporters take part in a mass rally on Independence Square in Kiev, on December 22, 2013. Some 40,000 people on Sunday rallied at the latest protest in Ukraine against the government's rejection of a pact with the European Union, a turnout that was down sharply on previous weeks. AFP PHOTO/GENYA SAVILOV

28. janvāra numurā rakstam “Barikādes vairojas”, kurā tika ziņots par nemieriem Ukrainā, tika pievienota ziņu aģentūras “AFP” sagatavota karte. Tajā tika atveidots ukraiņu un krievu valodā runājošo iedzīvotāju sadalījums valstī, kas liecināja par to, ka aptuveni pusē Ukrainas kā vadošā tiek lietota krievu valoda. Tiesa, kā uzskata ģeogrāfs Ritvars Eglājs, tas ir “maldīgs priekšstats” un saskaņā ar 2001. gadā veiktās tautas skaitīšanas datiem (kas ir jaunākā tautskaite, kas Ukrainā bijusi) 67,5 procentiem valsts iedzīvotāju dzimtā valoda ir ukraiņu, kamēr krievu valoda ir dzimtā 29,6 procentiem. R. Eglājs pārliecināts, ka Ukrainas tautskaites dati liecina – kartē norādītajā kategorijā “vairums krievu valodā runājošo” varētu ietilpt vien Doņecka, Luhanska un Krima, nevis aptuveni puse valsts.

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Draugiem Facebook Twitter Google+