×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2015
Drukāt

Atgriezties pie dabiskā – akustiski

Publicitātes fotoPublicitātes foto

The Sound Poets

Popularizējot akustisku muzicēšanas stilu, no 5. līdz 7. jūnijam jau trešo gadu pēc kārtas Salacgrīvas novada Liepupē norisināsies akustiskās mūzikas festivāls “Sudraba kaija”. Šogad Liepupes pilskalnā, skaistā meža ielokā festivāla galvenie mākslinieki ir grupa “The Sound Poets”, pasākuma ietvaros noritēs arī jauno grupu konkurss un Latvijā pazīstamu mākslinieku uzstāšanās.

Festivāla rīkotāji ir pārliecināti, ka akustiskās mūzikas festivāls “Sudraba kaija” šobrīd uzskatāms par vienīgo šāda formāta pasākumu Baltijā. Festivāla ideja – akustiskās muzicēšanas stila popularizēšana un saglabāšana cauri laikiem, tādā veidā atgriežoties pie dabiska muzicēšanas veida. “Šis ir pirmais un pagaidām vienīgais festivāls Latvijā un Baltijā, kas vienuviet pulcē dažādu mūzikas žanru kolektīvus no folkloras kopām līdz džeza un alternatīvā roka grupām, kuras var, prot un vēlas muzicēt akustiski,” uzsver festivāla rīkotājs Andris Zunde.

Festivāla neatņemama sastāvdaļa, tāpat kā iepriekšējās tā pastāvēšanas reizēs, ir jauno, akustiski muzicējošo grupu konkurss. Par tā patronu un konkursa žūrijas priekšsēdētāju kļuvis pazīstamais komponists un mūziķis Valts Pūce. Šogad tas norisināsies 5. jūnijā, Liepupes tautas namā, apvienojot konkursantus, kas muzicē tautas mūzikas un populārās mūzikas kategorijās. Jaunie censoņi cīnīsies par balvām – kopējais balvu fonds ir 1400 eiro. Papildus kāda no tautas mūzikas grupām iegūšot tiesības ierakstam profesionālā skaņu ierakstu studijā. Spēkus varēs izmēģināt arī populārās mūzikas grupas – tās šoreiz varēs sacensties par speciālo balvu – iespēju uzstāties uz Latvijā populārākā brīvdabas mūzikas festivāla”Positivus” skatuves Salacgrīvā. Kā viesi konkursa dienā muzikālās sacensības dalībniekus priecēs apvienība “Rīgas saksofonu kvartets”, kura sastāvā muzicē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors, saksofonists Artis Sīmanis, saksofonistes Baiba Tilhena un Ilze Lejiņa, kā arī Ainars Šablovskis.

Festivāla otrajā dienā, 6. jūnijā, Liepupes pilskalnā norisināsies Latvijā pazīstamu mākslinieku akustiskie koncerti. Vispirms klausītājus priecēs tautas mūzikas grupas, kur par kulmināciju parūpēsies grupa “Laimas muzykanti”, bet “Grandeg” vakara koncertā uz skatuves kāps akustiskās grupas “Crazy Dolls”, Agnese Rakovska ar draugiem – “Saule” un citi. Vakara koncerta noslēdzošie mākslinieki – Latvijā iemīļotā grupa “The Sound Poets”.

Festivāla izskaņā svētdien, 7. jūnijā, apmeklētāji aicināti uz koncertu ideālā akustiskajā koncertzālē – Liepupes baznīcā. Klausītājus priecēs operdziedātājas Evitas Zālītes un ģitāras virtuozes Ilzes Gruntes priekšnesums. Akustisko programmu piedāvās arī Ēriks Loks un Andris Grīnbergs. Kā vienu no interesantākajiem sastāviem koncerta rīkotāji piesaka mutes harmoniku ansambli “Piccolo Harmonica Club” no Pērnavas.

Varbūt noder

Kur? Liepupes tautas namā un Liepupes pilskalnā

Kad? 5. – 7. jūnijā

Cik? Ieejas maksa festivālā trīs dienām: EUR 7 (www.bilesuserviss.lv, “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās). Pasākuma vietā biļetes dārgākas.

Vairāk informācijas: “www.sudrabakaija.lv”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+