Kultūra
Mūzika

Atgriezties pie “Negaidītiem avotiem”0

Anša Starka un Mārtiņa Cīruļa foto

Cēsu Mākslas festivāla programmas “Tīrkultūra” skaņas instalāciju “Negaidītie avoti” vēl joprojām var noskatīties ierakstā, informē festivāla rīkotāji.

Jūlija pēdējā nedēļas nogale Cēsu Mākslas festivālā noritēja Latvijas Radio 3 “Klasika” raidījuma “Tīrkultūra” zīmē ar 36 stundu ilgu dzīvu skaņas instalāciju, kuras realizēšanā piedalījās 19 starptautiski atzīti mūziķi un mākslinieki no Amerikas līdz Latvijai un Japānai.

Lenču ielas laukumā Cēsīs tika uzbūvēta skatuve no 87 tonnām betona, kas kalpoja kā simbolisks pamatakmens mākslas mājvietai. Instalāciju veidoja mākslinieki, kuri drosmīgi eksperimentē ar savu mediju iespējām un nebaidās no vēl neizpētītām teritorijām.

Sadarbībā ar LMT Straumi pasākumu bija iespējams vērot tiešsaistē, turklāt pauzēs starp performancēm pasākuma īpašie viesi – festivāla “Skaņu mežs” pārstāvis Toms Auniņš, “Zemlikas” organizators Miks Magone, Latvijas Radio mūzikas žurnālists Edgars Raginskis un mūzikas pazinējs Atis Žagars – dalībniekus aicināja uz sarunām “par tīro” kultūrā un mākslā. Šīs sarunas un arī daudzi interesanti “Negaidīto avotu” video joprojām apskatāmi LMT Straumes arhīvā. Tur atradīsiet spilgtākos un negaidītākos festivāla mirkļus Andrea Belfi, Gents, Takaši Makino, Breda Nata un citu mākslinieku izpildījumā.

Saistītie raksti

Spilgtākos muzikālos mirkļus un sarunas ar instalācijas dalībniekiem būs iespējams klausīties arī Tīrkultūras radio pārraižu ietvaros Latvijas Radio 3 “Klasika” frekvencēs.

Instalācijas “Negaidītie avoti” performances apskatāmas Cēsu alus brūzī līdz pat 26. augustam, kā arī vēl joprojām vērojamas LMT Straumes interneta vietnē.

LA.lv