×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. februāris, 2012
Drukāt

Atgūt labo vārdu

cilveks_uz_dzegas_7

Paēdis visnotaļ karaliskas brokastis un izdzēris glāzi šampanieša, milzīgas viesnīcas 21. stāva iemītnieks Niks Kesidijs atver logu un izkāpj uz dzegas. Uz galda viņš ir atstājis zīmīti, ka dosies no šīs pasaules projām tāds pat, kāds bija piedzimstot, – nevainīgs. Taču vai tiešām viņš ir nevainīgs?


 

Neveiksmīgu apstākļu sakritības rezultātā Niks Kesidijs nonāca Sinsinati cietumā. Bijušais policists nespēja pievaldīt ne mēli, ne rokas, un nu viņam draud 25 gadi, uz sauli skatoties caur rūtainu lodziņu. Ar bijušā pārinieka Maika Ekermana gādību devies uz tēva bērēm, Niks aizbēg, labi apzinādamies, ka šāds risks viņam var maksāt dzīvību, taču to viņš netur tik augstu kā pats savu godu un vārdu, ko notraipījušas policistu šmuces, paļaujoties naudas vilinājumam.

Lai potenciālo pašnāvnieku pierunātu palikt dzīvajos, tiek izsaukta Lidija Mersere – jauna, pievilcīga un blonda detektīve, kura vēl joprojām nespēj pārdzīvot mēnesi vecus notikumus. Uzsākusi sarunas, viņa pamazām tiek ierauta spēlītē, ko vada Deivids Inglanders un ko soli pa solim komentē kādas televīzijas žurnāliste. Pūlim bļaujot un nemitīgi fotografējot pašnāvnieku, kā arī uzsaucot viennozīmīgas frāzes, ka šim cirkam jāpieliek punkts, proti, viņam jāmetas lejā, visa policijas uzmanība ir pievērsta Kesidijam, kamēr viņa brālis ar draudzeni mēģina apzagt Inglandera teju neuzlaužamo seifu, lai pierādītu Nika nevainību.

Galvenajā – Nika – lomā ir Sems Vortingtons, kurš jau labu laiciņu atbrīvojies no avatāra zilā grima un jau sen kā teātri nomainījis pret Holivudas grāvējiem. “Cilvēks uz dzegas” to vidū izskatās pat ļoti nekaitīgi, un, kaut arī oriģinalitātes pavedienus scenārijā atrast nav iespējams, filma nostrādāta profesionāli, ja vien, protams, piemiedz acis uz dažiem ļoti šabloniskiem personāžiem, kārtējo reizi pretnostatot divus policistus, no kuriem viens ir labais un otrs, protams, sliktais. Un aizmirstot, ka Toms Krūzs pavisam nesen kāpelēja pasaulē augstākās celtnes sienām un Bens Stillers ar kolēģiem mēģināja noskaidrot, tieši kur viņu apzadzējs paslēpis daudzos miljonus, un ka pēc definīcijas sliktie saņem sodu. Pat tajā gadījumā, ja vissliktāko atveido četriem “Oskariem” nominētais aktieris Eds Hariss.

 

Būtiskais

“Cilvēks uz dzegas”/”A Man on a Ledge”, ASV, 2012.

Režisors: Asgers Lets

Lomās: Sems Vortingtons, Elizabete Benksa, Džeimijs Bells, Entonijs Mekijs, Eds Hariss, Kaira Sedžvika, Edvards Bērnss, Tituss Velaivers

No 3. februāra “Kino Citadele” un “Cinamon”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+