Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Kora, Kintija
Svētdiena, 18. februāris, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Atgūtas Itālijas muzejiem nolaupītas senlietas 50 miljonu eiro vērtībā (1)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Etrusku vāzes.

Itālijas varasiestādes šonedēļ kādā Šveices noliktavā atklājušas neticami lielu no Itālijas savulaik nolaupītu senlietu kopumu aptuveni 50 miljonu eiro vērtībā, raksta portāls nationalpost.com.

Noliktavas pieder Sicīlijas mākslas tirgotājam Žanfranko Bekinam un viņa sievai, un tajās atrasts kopumā 5361 priekšmets – antīkas vāzes, statuetes, freskas un citi mākslas retumi, kas tapuši laikā starp 8. gadsimtu pirms mūsu ēras un mūsu ēras 3. gadsimtu.

Visas atgūtās senlietas pagaidām novietotas Diokletiāna termu Romas nacionālajā muzejā un, iespējams, tiks parādītas publikai, pirms nonāks atpakaļ Dienviditālijas muzejiem, no kuriem tās nolaupītas.

Karabinieru ģenerālis Mariano Mosa atzinis, ka šis gan atgūto senlietu kopuma kvalitātes, gan kvantitātes ziņā ir visu laiku vērtīgākais atradums.

Žanfranko Bekina apsūdzēts senlietu nelikumīgā izvešanā no valsts un dalībā noziedzīgā laupītāju apvienībā, kurā iesaistīti kā “tombaroli” – melnie arheologi, kas meklē dārgumus Dienviditālijas kapenēs –, gan uzpircēji un tirgotāji visā pasaulē.

Gandrīz vēl svarīgāks nekā policijas reidā atgūtās senlietas ir fakts, ka iegūts arī pilns Bekinas tālākpārdoto antīko mākslas priekšmetu inventārs, kas ļauj noskaidrot, kādos pasaules muzejos tās nokļuvušas un sākt repatriācijas procedūru, portālam norādīja karabinieri.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Uz to, cik Krievija ir dzili garigi slima un joprojam neveseligu fantaziju valga. Arstesanas ir neizbegama bet traumatiska.

Draugiem Facebook Twitter Google+