×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. janvāris, 2015
Drukāt

Atjauno Jaunatnes teātri un izsludina uzņemšanu Jauno aktieru studijā (2)

Raimonda Birkenfelda fotoRaimonda Birkenfelda foto

Ar muzikālo piedzīvojumu izrādi bērniem “Un atkal Pifs” sestdien tika atklāts atjaunotais Latvijas Jaunatnes teātris, kura mājvieta turpmāk būs koncertzālē “Rīga”, portālam LA.lv pavēstīja producents Juris Millers.

Atjaunotā Jaunatnes teātra pirmā pirmizrāde “Un atkal Pifs” pulcēja pilnu zāli mazo skatītāju, daudziem no kuriem šī bija pirmā iepazīšanās ne tikai ar sunīti Pifu, kaķi Herkulesu un citiem viņu draugiem, bet arī ar brīnišķīgajām Jāņa Petera un Ivara Vīgnera dziesmām, kas tapušas tālajā 1984. gadā.

“Daudzi saka, ka Pifs uz skatuves šo gadu laikā ir nospēlēts 200, 300 pat 500 reižu. Es esmu laimīgs, ka tas joprojām ir uz skatuves un spēj uzrunāt mazos skatītājus arī šodien”, pirmizrādē sacīja dzejnieks Jānis Peters.

Pifa lomā uz skatuves redzējām aktieri Edgaru Liporu, Herkulesa lomā – Jāni Kirmušku, peles Rozālijas lomā – Jūliju Ļahu, omulīgos krustmāti Agati un krusttētiņu Tontonu atveidoja Laila Kirmuška un Pēteris Šogolovs, bet viņu krustdēlu Dudū – Jānis Mūrnieks. Jauniestudējumu veidoja režisors Ivars Lūsis un horeogrāfe Lilija Lipore, vokālā pedagoģe – Ginta Krievkalna, savukārt jaunus muzikālos aranžējumus Ivara Vīgnera melodijām veidoja Kristaps Krievkalns.

“Atjaunotā Jaunatnes teātra darbību apzināti nolēmām sākt ar mazākajiem skatītājiem domāto izrādi, savukārt jau 6. martā ir paredzēta muzikālās izrādes “Žanna d’Arka” pirmizrāde, kurā skanēs komponista Zigmara Liepiņa mūzika”, par tuvākajiem nākotnes plāniem stāsta Jaunatnes teātra mākslinieciskais vadītājs Ivars Lūsis.

Tuvākās “Un atkal Pifs” izrādes koncertzālē “Rīga” būs 18. janvārī, 8. un 28. februārī, kā arī 21. martā. Biļetes uz tām nopērkamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs.

Savukārt 24. janvārī plkst. 12 koncertzālē “Rīga” notiks konkurss dalībai Jaunatnes teātra jauno aktieru studijā – tajā ar bērniem un jauniešiem (vecumā no 6 līdz 20 gadiem) strādās profesionāli pedagogi un pasniedzēji, kas palīdzēs apgūt aktiermeistarību, skatuves kultūru, dejas mākslu, vokālu, runas meistarību, grima pamatus un citas skatuves cilvēkiem nepieciešamas zināšanas, dodot iespēju arī piedalīties Jaunatnes teātra jauniestudējumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pifs? Kas tas par Pifu? Kāpēc latviešu puikām un meitenēm – jāpifojas.
    Kuŗi ir tie mērkaķi, reperturā pifojas. Kas tie par mesliem, kas prot tikai- pifoties.
    Meklejiet tos sūdainos maskaļus kas latviešu bērnus izaro ar sūdainiem pifiem.
    No LJT būs tikai pifs.
    Kauns.

Draugiem Facebook Twitter Google+