×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
5. novembris, 2013
Drukāt

Atjauno komisiju okupācijas režīma radīto zaudējumu aplēšanai (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Preses konferences laikā AS "Latvijas Balzams" telpās apskatāmas Eiropas privātkolekciju festivālam "Vēsture bez robežām" sagatavotās kolekcijas.

Ministru kabinets otrdien atjaunoja komisiju okupācijas režīma nodarīto zaudējumu aprēķināšanai, portālu”LA.lv” informēja Tieslietu ministrijā (TM).

Ministrijā skaidro, ka komisijas uzdevums būs noteikt PSRS totalitārā komunistiskā okupācijas režīma upuru skaitu un masu kapu vietas, apkopot informāciju par represijām un masveida deportācijām, kā arī aprēķināt Latvijas valstij un tās iedzīvotājiem nodarītos zaudējumus.

Komisijas sastāvā būs pārstāvji no Ģenerālprokuratūras, Latvijas Kara muzeja, Baltijas – Ziemeļu pētījumu centra, Latvijas Okupācijas muzeja, Latvijas okupācijas izpētes biedrības, Latvijas Universitātes, Ekonomikas ministrijas, Aizsardzības ministrijas, Ārlietu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas.

TM norāda, ka komisija darbojusies no 2005. līdz 2009.gadam, tās darbība pārtraukta ekonomiskās krīzes apstākļos finanšu trūkuma dēļ.

Valdībai ir pienākums izveidot šādu komisiju saskaņā ar Saeimas 2005.gada 12.maija deklarāciju „Par Latvijā īstenotā Padomju Sociālistisko Republiku Savienības totalitārā komunistiskā okupācijas režīma nosodījumu”.

Komisijas atjaunošanu iniciējusi TM, kas arī turpmāk būs tā iestāde, kas tehniski nodrošinās atjaunotās komisijas darbu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nu tad beidzot! Sen bij laiks pieprasīt no krieviem kompensāciju.

    • bet šīs politiski atbildīgās komisijas vadību nedrīkst uzticēt – Kārļa Ulmaņa nīdējam un TB/LNNK atkritējam – Tomelim…!

  2. Kāda tam visam jēga.Tikai lai komisijas saņemtu lielu naudu.

  3. Šī ir laba ziņa. Šis darbs ir jāpabeidz, lai ir skaidrība.

Draugiem Facebook Twitter Google+