Kultūra
Kultūrpolitika

Atjauno Ogres novada Kultūras centru0

Foto: Ogres novada Facebook konts

Ogrē tiek atjaunota novada Kultūras centra (ONKC) Lielā zāle, LA.lv uzzināja novada domē.

Ogres novada Kultūras centra Tehniskā nodrošinājuma nodaļas vadītājs Ansis Imaks informēja, ka Lielās zāles atjaunošana notiek vairākos posmos.

Pašlaik norit darbu pirmais posms – ir veikta esošo krēslu, durvju, logu, apdares materiālu un citu detaļu demontāža un notiek grīdas slīpēšana.

ONKC Lielas zāles atjaunošanas darbus veic SIA “I.K. Būve” par 134 672 eiro bez PVN.

Otrais posms būs zālē esošā apgaismojuma nomaiņa, kas tiks veikta pēc remontdarbu pabeigšanas. A. Imaks norāda, ka jaunā apgaismoja sistēma būs daudz mūsdienīgāka un energoefektīvāka – tiks uzstādīti LED prožektori un gaismekļi, kā arī izbūvēta kopējā gaismas vadības sistēma, kas līdz šim nebija pieejama.

Pašlaik tiek gatavoti dokumenti līguma slēgšanai ar SIA “BDC Tehnoloģijas” par apgaismojuma piegādes un uzstādīšanas darbu veikšanu. Paredzētā līguma summa ir 38 759,76 eiro.

Pēdējais posms būs skatītāju krēslu maiņa – paredzēts uzstādīt 703 jaunus krēslus ar paceļamiem sēdekļiem un roku balstiem, no kuriem 669 pie grīdas stiprināmi, stacionāri krēsli izvietoti rindās, 34 krēsli pārvietojamos blokos ar stabilām atbalsta kājām (pēc vajadzības stiprināmi pie grīdas, bet pēc nepieciešamības – viegli demontējami) un 30 paliktņi bērnu sēdvietām.

Krēsli šobrīd ir pasūtīti un tiek izgatavoti rūpnīcā. Līgums par skatītāju krēslu piegādi un uzstādīšanu 20. jūnijā noslēgts ar UAB “JS Baltic”, līguma summa ir 131 298 eiro bez PVN.

Jautājums par Lielās zāles atjaunošanu tika aktualizēts jau pirms vairākiem gadiem. Lielo zāli ikdienā izmanto gan amatiermākslas kolektīvi, kā arī tiek organizēti pasākumi.

Remontdarbi zālē nebija veikti kopš atklāšanas 1988. gadā, un tā bija gan morāli, gan fiziski novecojusi.

ONKC Lielā zāle ar 700 vietām ir lielākā zāle Pierīgā un, pateicoties veiksmīgai atrašanās vietai, ir iecienīta gan Ogres novada, gan Pierīgas kultūras pasākumu apmeklētāju vidū.

LA.lv