×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. jūnijs, 2012
Drukāt

Atjauno operas skatuves grīdu

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Šodien sākti Latvijas Nacionālās operas (LNO) skatuves grīdas remonta darbi un operas ēkā nogādāti pirmie desmit kubikmetri SIA “Rīgas meži” tai īpaši sagatavoto kokmateriālu. Lai netraucētu operas darbu, grīdu labos tikai sezonu starplaikos.

 

Šovasar plānots nomainīt segumu skatuves priekšējai daļai, ko izmanto visintensīvāk, bet nākamgad – mazākajai skatuves lifta daļai. 50 kubikmetri dēļu, ko īpaši šim nolūkam izgatavojis SIA “Rīgas meži”, darināti tikai no A klases nogriežņu jeb apakšējās daļas priedes koksnes, kas ir bez zariem. Turklāt ievērotas īpašas zāģēšanas, žāvēšanas tehnoloģijas un dēļi apstrādāti ar speciālu vielu ugunsdrošībai. SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš atklāj, ka ne grīdas būvei tradicionāli piemērotākie ozola, ne oša koka dēļi šeit nederētu, jo dejotājiem nepieciešams, lai grīdas segums būtu mīkstāks. Tāpēc izmantota Rīgas priede – šī priežu pasuga jau simtiem gadu visā pasaulē pazīstama kā īpaši augstvērtīgs un elastīgs kokmateriāls.

Garantiju skatuves kalpošanas ilgumam neviens nevarot dot, bet, domājams, līdz nākamajiem remonta darbiem labā stāvoklī tai jāsaglabājas vismaz desmit gadu. A. Žagars skaidro, ka operas skatuves grīda nolietojas tik ātri, jo tiek izmantota cauru diennakti desmitarpus mēnešu gadā. Uz tās notiek ne tikai izrādes un mēģinājumi, bet arī ļoti smagu dekorāciju būve. Dažādas celtnes un segumi skatuves dēļiem nereti tiek piesisti arī ar naglām, kas grīdas kalpošanas laiku saīsina. Kopš ēkas restaurācijas 1995. gadā grīdai veikti tikai sīki labošanas darbi, un baletdejotājiem tā jau kļuvusi bīstama. Jaunās grīdas izmaksas – aptuveni 300 tūkstoši latu šogad un tikpat nākamajā gadā – tiks segtas no operas ēkas apsaimniekošanas uzņēmuma – SIA “Rīgas nami” – budžeta.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+