×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
2. janvāris, 2018
Drukāt

Zinātnieki radījuši atjaunojamās ogles (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Laikā, kad notiek arvien izteiktāka pāreja no fosilā kurināmā uz atjaunojamo enerģiju, zinātnieki nākuši klajā ar pavisam jauna veida “oglēm” – atjaunojamām.

Zinātnieki norāda, ka jaunā tipa ogles ir tikpat energoefektīvas, cik fosilās ogles, taču tām nav klasisko ogļu negatīvo efektu uz dabu, kā arī izpaliek to sarežģītā un bīstamā ieguve. Jaunās “ogles”, kuras gan par tādām var saukt tikai līdzīgās formas dēļ, iegūst no lauksaimniecības atkritumiem, tostarp kokiem un augiem. ASV Minesotas Dulutas universitātes pētnieki norāda, ka tādējādi varētu būt izdevies radīt potenciāli nekad neizsīkstošu kurināmo. “Dabā ogles veidojas ilgu gadu laikā spiediena un karstuma rezultātā. Šos pašus procesus darām arī mēs, taču ogles izstrādājam dažu stundu, nevis miljonu gadu laikā. Turklāt, tā kā ražošanā netiek lietoti minerāli, izvairāmies no potenciālajiem piesārņojuma draudiem,” norādījis zinātnieku komandas vadītājs Tims Heigens. Jaunās ogles veido līdzīgi kā grauzdē kafijas pupiņas, kad neapstrādāta biomasa tiek izkaltēta, un tad vietā, kur zems skābekļa daudzums, sakarsēta līdz 249 grādu augstai temperatūrai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Un enerģētiskais iznākums no šī visa? Vai nav lētāk no pārtikas atkritumiem metānu ražot?!?!

  2. katra darbība, ko dara tādai “uzlabošanai” sadārdzina utilizācijas izmaksas un piesārņo vidi vairāk, kā utilizācija bez šādām darbībām !

Draugiem Facebook Twitter Google+