×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. februāris, 2015
Drukāt

Atjaunos Kuldīgas veco Rātsnamu

Foto: Zudusī LatvijaFoto: Zudusī Latvija

Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa parakstījusi līgumu ar “Ostas celtnieku” par restaurācijas darbu uzsākšanu Kuldīgas vecajā rātsnamā, aģentūra BNS uzzināja domē.

Paredzēts, ka būvdarbi ilgs līdz nākamā gada februārim.

Kuldīgas vecais rātsnams ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un nozīmīga Kuldīgas vecpilsētas kultūras mantojuma daļa. To nepieciešams rekonstruēt, jo ēka ir sliktā stāvoklī. Vecais rātsnams ir nozīmīgs gan kā pilsētbūvniecības paraugs, gan kā tradicionālo kultūras vērtību radīšanas vieta, jo tajā darbojas Kuldīgas Aktīvās atpūtas centrs, Tautas lietišķās mākslas studijas “Varavīksne” un “Ķocis”, kā arī pensionāru rokdarbu veikaliņš un radošā fotostudija.

Pēc pašvaldības pasūtījuma ēkas tehnisko projektu izstrādāja uzņēmums “Wonderfull”. Atjaunošanas darbi paredzēti ne tikai kā ēkas saglabāšanas pasākums, bet arī kā sabiedrības izglītošana.

Ēkas restaurācijas gaitā atjaunos nozīmīgākās telpas, piemēram, maģistrāta zāli, kur izlēma pilsētas svarīgākos jautājumus, atsegs koka siju griestus, saglabās vēsturiskās un pēc 1973. gada projekta izgatavotās detaļas, kas ir labā tehniskā stāvoklī. Darbos izmantos tradicionālās metodes un materiālus.

Tāpat iecerēts veikt vecā rātsnama fasādes restaurāciju un, pamatojoties uz izpētes datiem, atjaunot vēsturisko ēkas krāsojumu. Balstoties uz izpēti, vēsturiskajā atrašanās vietā atgriezīsies arī kāpnes, kā arī likvidēs padomju laikā ierīkotās plašās kāpņu telpas, tādējādi paplašinot izmantojamo telpu platību amatnieku darbnīcu vajadzībām. Ņemot vērā nepieciešamību paplašināt amatnieku darbnīcas un nodrošināt tajās pietiekošu gaismu, 2. stāva pažobelēs atsegs un jumtā uz Alekšupītes pusi izveidos Kuldīgai raksturīgās, jau esošajām analogas logu izbūves.

Projektam pieejamais Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta līdzfinansējums ir 250 000 eiro, savukārt pārējās izmaksas pēc izsludinātā būvniecības darbu iepirkuma segs pašvaldība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+