Publicitātes foto

Atjaunot virtuvi
 0

Virtuve ir viena no funkcionālākajām un līdz ar to arī visintensīvāk lietojamajām telpām mājoklī, līdz ar to tā “novalkājas” visātrāk. Ja vecā virtuve šķiet jau nobružājusies vai nemoderna, nebūt nav jāiegādājas jaunas iekārtas, tērējot iespaidīgus līdzekļus. Jaunu seju šai telpai var arī piešķirt, gudri atjaunojot jau esošo virtuves iekārtu, ietaupot ne vien naudu, bet arī laiku.


Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Veselam
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33
Lasīt citas ziņas

Vispirms jāizdomā, kas traucē un ko vēlas mainīt, jo pārmaiņas iespējams panākt dažādos veidos. Ja virtuve novecojusi tehniski un funkcionāli, būs nepieciešami lielāki ieguldījumi, lai nomainītu, piemēram, veco plīti, izlietni un krānu pret jaunu, bet skapīšus aprīkotu ar mūsdienīgāku furnitūru – atvēršanas/aizvēršanas mehānismu un vadotņu sistēmu atvilktnēm. Ja vēlas tikai atsvaidzināt virtuves izskatu un piešķirt tai mūsdienīgāku piesitienu, iespējams, pietiks ar nelieliem krāsošanas, pārbīdīšanas un papildināšanas darbiem.

 

Uzspodrināta fasāde

Gan tehniski, gan izskata ziņā novecojušas ir tās iekārtas, kas izgatavotas vēl pirms pagājušā gadsimta 90. gadiem. Lielākoties tās ir masīvkoka vai laminētas skaidu plātnes konstrukcijas. Masīvkoka mēbeles var būt labi saglabājušās, tās iespējams pārslīpēt, eļļot, lakot vai pārkrāsot un uz fasādēm veidot dekoratīvus zīmējumus, uzrakstus, kas patlaban īpaši modē. Stipri nokalpojušas durtiņas, iespējams, var izņemt un to vietā stiprināt sliedi ar dekoratīviem aizkariņiem, veidojot lauku stila interjeru.

CITI ŠOBRĪD LASA

Fasādes no lamināta iespējams nomainīt ar jaunu, kvalitatīvāku laminātu. Tās var arī pārkrāsot vai nomainīt pret stikla durtiņām. Savukārt stikla durtiņas var atsvaidzināt, uzlīmējot uz tām matētu vai dekoratīvu līmplēvi. Jaunu izskatu var iegūt, piemēram, līdzenas faktūras pārveidojot par reljefām (uzlīmējot līstīšu režģi vai zīmējumu) un otrādi.

 

Jauna darba virsma

Ja darba virsma bijusi funkcionāla un izvietojums uz tās parocīgs, iespējams pasūtīt jaunu virsmu pēc vecās izmēriem citā krāsā vai no cita materiāla. Ja tomēr jāmaina arī plīts virsma un citi elementi, darba virsmu izplāno no jauna, iespējams, ka tad nedaudz jāpamaina arī apakšējo skapīšu izvietojums. Ja vecā virsma nav deformēta un labi saglabājusies, to iespējams arī pārvilkt ar kādu no jaunākās paaudzes materiāliem.

 

Cita furnitūra 
un aksesuāri

Šobrīd pieejama ļoti daudzveidīga moderna furnitūra, ko iespējams komplektēt arī ar jau agrāk izgatavotām virtuves mēbelēm. Tādējādi skapīšu durtiņas un atvilktnes var padarīt lietošanai ērtākas – atvilktnēm iemontēt pilna izvilkuma vadulas, durtiņām – amortizatorus, kas slāpē aizvēršanās troksni, bet augšējiem skapīšiem – pacelšanas mehānismus. Jaunu stilu virtuvei var piešķirt, nomainot tikai rokturīšus.

 

Virtuves izskatu var variēt, izvēloties citāda stila aksesuārus – pakaramos, āķīšus, dēlīšus, ziepju trauciņus, birstītes utt. Ja, piemēram, agrāk virtuvē viss bijis pārsvarā no metāla, tagad var piemeklēt aksesuārus no koka vai krāsainas plastmasas.

 

Mainīt var ne tikai materiālu vai krāsu, bet arī noskaņu – mūsdienīgu aksesuāru vietā izvēloties, piemēram, romantiskas lietas vai vecinātus priekšmetus.

 

Sienas apdare

Tradicionāli sienas daļa virs darba virsmas tiek flīzēta vai pārklāta ar mitrumizturīgu krāsu. Vienkāršākais variants – sienu pārkrāsot citā tonī. Ja tā flīzēta, jaunas flīzes izmaksās dārgāk, bet iespējams atjaunot arī vecās, uz tām uzlīmējot oracal plēves dekorus vai nomainīt flīžu salaidumvietu šuvojumu ar citu toni.

Reklāma
Reklāma

Uz sienas var līmēt arī audumu, fototapeti vai izdrukātu fotogrāfiju, ko vairākas reizes nolako. Pāri var klāt arī stikla plāksni. Dažādus materiālus var arī kombinēt, šādi jaunu virtuves izskatu iespējams iegūt par samērīgām izmaksām, turklāt īsā laikā. Tiesa, lai plānotais efekts nepārvērstos par defektu, sarežģītākos darbus – fasāžu pārlakošanu, pārkrāsošanu un jaunas furnitūras (vadotnes, amortizatori utt.) nomaiņu labāk uzticēt sava amata pratējiem – jaunu fasāžu izgatavošanas vai atjaunošanas (retāk) pakalpojums pieejams daudzās virtuves mēbeļu izgatavošanas firmās.