×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. jūlijs, 2012
Drukāt

Atjaunota Biķernieku trases starta–finiša māja

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Aizvadītajā nedēļas nogalē, klātesot Latvijas autosporta leģendām, aktīvajiem sportistiem un sporta līdzjutējiem, tika atklāta atjaunotā Biķernieku kompleksās sporta bāzes (BKSB) trases starta–finiša māja. Ēkas atklāšanā piedalījās arī vīri, kas tālajā 1966. gadā cēla pirmo starta–finiša māju. 


Atklāšanas pasākumā Rīgas Motormuzeja (RMM) direktors Aivars Aksenoks pauda gandarījumu par paveikto un uzsvēra, ka starta–finiša māja ir aprīkota ar mūsdienīgām ierīcēm un tehnoloģijām, tā ir funkcionāla, kā arī atbilst sacensību rīkošanas standartiem. Savukārt sacensību dalībnieki atzinīgi novērtēja to, ka Biķernieku trase ir sākusi jaunu dzīvi, kam viens no apliecinājumiem ir šīs ēkas atklāšana.

Trases starta–finiša ēkas atklāšanas un RMM kausa noskaņās simbolisks pārsteigums tika sagādāts autosportistam Jurim Dambim – sacensību rīkotāji viņam uzdāvināja vēsturisku “VAZ” markas sacīkšu automašīnu kā aicinājumu ar šo spēkratu turpināt autobraukšanu.

Kopš Biķernieku trases izveidošanas 1966. gadā līdz pat šim laikam starta–finiša māja nav bijusi remontēta, tā līdzinājās graustam. Šogad pilnībā veikta ēkas pārbūve. Atjaunotajā ēkā izveidota mūsdienīgu sacensību organizēšanai un norisei nepieciešamā infrastruktūra un uzstādītas tehnoloģijas. Tas viss nodrošina gan modernas un precīzas laika kontroles iespējas, gan mūsdienīgus sakarus un sekmīgu tiesnešu darbību, gan ērtības sacensību organizētājiem un operatīvu informāciju skatītājiem. Svarīgi, ka turpmāk līdztekus sacensībām sportisti laika kontroles iespējas varēs izmantot arī individuāli treniņu laikā. Starta–finiša mājā ir visi nepieciešamie pieslēgumi, lai fiksētu apļu laiku gan auto un motošosejas trasēs, gan kartinga trasē. Šos laikus, kā arī sportistu rezultātus pēc katra apļa iespējams redzēt internetā (www.results.lv), tajā skaitā, izmantojot bezvadu interneta tīklu, kas darbojas trases skatītāju tribīnēs un dalībnieku parkā. Tāpat atjaunotajā mājā izvietota starta luksofora vadības sistēma un nepieciešamais aprīkojums sacensību tiesnešu darbam, apskaņošanas sistēma sacensību norises komentēšanai.

 

Pēc remontdarbiem ir paplašinātas BKSB iespējas rīkot gan nacionāla, gan starptautiska mēroga sacensības un treniņus, tādējādi popularizējot Latvijas vārdu tehnisko sporta veidu līdzjutēju lokā.

 

2011. gadā Biķernieku trase svinēja 45 gadu jubileju, pērnvasar tā tika nodota Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārziņā un šobrīd ir RMM struktūra. CSDD paspārnē trase tiek attīstīta kā nacionālā sporta bāze un tehnisko sporta veidu sacensību, treniņu, drošas braukšanas nodarbību, velosporta, slēpošanas, citu sporta un kultūras pasākumu norises vieta, kas vienlaikus ir draudzīga gan sportistiem, gan ģimenēm.

Pēc renovētās ēkas durvju vēršanas tika dots starts Rīgas Motormuzeja kausa izcīņai autošosejā vēsturiskajām “GAZ” un “VAZ” sacīkšu automašīnām, kas vienlaikus ir sacensību “Dzintara Volga” šīs sezonas 3. posms.

“Volga/GAZ-24” automašīnu klasē uzvaru izcīnīja Andrejs Paupers, “VAZ 1600” klasē – Gints Bremze, bet “VAZ 1300” klasē – Ronalds Seņavskis. Pavisam sacensībās piedalījās 30 sportisti, no tiem 21 “GAZ” klasē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+