Mobilā versija
+9.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
4. novembris, 2013
Drukāt

Atjaunota piemiņas plāksne
 kapulaukā “Baltie krusti”

krusti

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments atjaunojis plāksni kapulaukā “Baltie krusti”, kas atrodas I Meža kapos. 2006. gadā šeit tika uzstādīta no metāla veidota plāksne, kura pērn tika nozagta.

Jaunā plāksne ar identisku tekstu tagad ir izgatavota no melna un pelēka granīta. To veidojis tēlnieks Jānis Karlovs. “Balto krustu” kapulaukā, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, apbedīti vairāk nekā 120 cilvēku, kuri noslepkavoti 1940. – 1941. gadā. 1942. gadā “Balto krustu” teritorijā tika izveidoti divi lieli kopkapi un uzlikti balti krusti, kas stāvēja līdz 1969. gadam, kad tos novāca un virs upuru kapavietām sāka veidot jaunus apbedījumus. “Balto krustu” kapulaukā atrodas viens liels balts krusts, 110 mazi balti krusti un piemineklis “Ēna”, kurā iekalti noslepkavoto vārdi.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+