×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. novembris, 2017
Drukāt

Atjaunotā VEF pils – vērtība elegantā formā (6)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Dienu pirms 18. novembra svētkiem atklās rekonstruēto VEF kultūras pili, kam jaunajā logotipā nosaukumā ietvertais saīsinājums laikmetīgi tulkots kā Vērtības Elegantā Formā, tādējādi akcentējot kultūras centra darbības virzienu nākotnē.

Jaunumi

Ierīkots lifts

Apskatei – vēsturisko slāņu ekspozīcijas laukumi

Cokolstāvā iebūvētas tualetes

Visapkārt ēkai fasādes apgaismojums

Orķestra bedre

Nodrošināta pārvietošanās cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Interesanti!

Krēsli tapuši Itālijas uzņēmumā “True Design SRL”, kam ir liela pieredze teātra krēslu un skatuves aizkaru izgatavošanā (operai “La Scala” Milānā, muzikālajam teātrim Florencē, teātrim “Gerolamo” Milānā, arī teātrim Sjēnā. Uzņēmuma ražotie krēsli ir uzstādīti arī Latvijā – kultūras pilī “Ziemeļblāzma” un M. Čehova Rīgas Krievu teātrī.

Restaurējot pili, atklāts, ka būvniecībā izmantoti ne tikai tradicionālie būvmateriāli, bet arī būvgruži, kas radušies pēc Melngalvju nama un Pētera baznīcas bombardēšanas.

Uzziņa

VEF kultūras pils ir celta no 1950. līdz 1955. gadam. Atklāšana un pirmais koncerts notika 1960. gada 1. martā. 1969. gadā sāka veidot VEF muzeju – par godu rūpnīcas 50 pastāvēšanas gadiem. 2009. gadā pils ieguva Valsts aizsargājamā arhitektūras pieminekļa statusu.

VEF Kultūras pilī strādāja 50 radoši kolektīvi, studijas un interešu klubi, kuros darbojušies ap 3000 cilvēku – gan pirmsskolas vecuma bērni, gan seniori. Uz skatuves spēlējuši visi Latvijas profesionālie teātri, telpās organizēti dažādi forumi, kongresi un izstādes.

Pēc rekonstrukcijas skatītāju vietu skaits lielajā zālē parterā – 483, balkonā – 320, kamerzālē – 200. Kafejnīca 60 apmeklētājiem. Autostāvvietu skaits – 61, tostarp sešas autovadītājiem ar kustību traucējumiem. Rekonstrukciju veikusi SIA “VELVE”, darbu kopējās izmaksas ap 13 miljoniem eiro.

LMT Viedtelevīzija piedāvā unikālus video kadrus no atjaunotās ēkas, kas pārtapusi par modernu kultūras centru, kā arī 17. novembrī no plkst. 19 būs iespēja tiešraidē noskatīties VEF Kultūras pils atklāšanas koncertu “Latvija – tava un mana”. Tajā uzstāsies Latvijas Nacionālās operas simfoniskais orķestris ar diriģentu Normundu Vaici, solisti: Jānis Apeinis, Raimonds Bramanis, Sonora Vaice, Ilona Bagele, Daumants Kalniņš un Intars Busulis. Atklāšanas koncerta tiešraide redzama LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Grieķu arhitektūra, bet lai nu būtu. Zilas? Labi ka nav no psrs armijas noliktavām zagtā zaļā krāsa, ar to vis māju gaiteņi bija nosmērēti…

  2. Gribētos zināt, kuram telpu dizainerim ienāca prātā interjerā izmantot tādā apjomā latviskai mentalitātei nepieņemamo zilo krāsu – zāles griesti; aizkari, ornamenti. Pat zālē krēsli pelēkzili. Gaume līdzīga “Rīgas satiksmes” autobusiem un trolejbusiem. Tagad jāgaida kādi krāsu toņi dominēs pēc miljonu vērtās Nacionālā teātra interjera maiņas.

  3. Nu tik varēs kungi un dāmas tusēt uz nebēdu, gluži kā uz Titānika, lai jau priecājās, kamēr šiem laiks vēl ir nedaudz atvēlēts, jo drīz visi prieki tiem zudīs uz mūžu, kur gaužas asaras tie lies un atbildēs par savu lepno un augstprātīgo dzīvi, kur dzinās pēc naudas, ārišķības un priekiem, neredzēdami lidzcilvēku vajadzības, nedzirdēdami nabagu un grūtdieņu lūgumus, tie saņems visu smagumu un nastu uz sevīm atpakaļ, jo nekas uz zemes nav mūžīgs, un nekas nepaliek neatmaksāts

  4. Viss liekas ļoti skaisti (vismaz attēlos), bet tie koši zilie krēsli – nu gan neiederas.

  5. Vajag pateikt kaut ko riebīgu par Ušakovu!

Draugiem Facebook Twitter Google+