Publicitātes foto

Atjaunotajā Aspazijas mājā atklāta Raiņa un Aspazijas jubilejas gada programma 0

Ceturtdien, 18. septembrī, Jūrmalā restaurētajā Aspazijas mājā norisinājās Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gada ieskaņai veltīts sarīkojums, kurā atklāja, ka abu dzejnieku jubilejai nākamgad iecerētā festivāla “Pastāvēs, kas pārvērtīsies!” programmā šobrīd iekļautas jau ap 60 dzejnieku jubilejai veltītas kultūras norises, vēsta Jūrmalas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leite

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Lasīt citas ziņas

“Latvijā nākamais gads pasludināts par Raiņa un Aspazijas gadu, UNESCO iekļāvis dzejnieku dzimšanas dienas starptautiskajā svinamo dienu sarakstā, un tas vedina pārdomāt, ko mums nozīmē Rainis un Aspazija, kāpēc viņu pirms simt gadiem rakstītā dzeja joprojām ir aktuāla 21. gadsimtā. Iespējams, tā ir abu dzejnieku personību daudzpusība, viņu dzejas kaismīgā enerģētika, ideju plašums, kas sniedzas tālu pāri ikdienišķībai. Ceru, ka lielu ideju īstenošanos mums dāvās arī Raiņa un Aspazijas gads gan ar visaptverošu pasākumu programmu, gan dzejnieku piemiņas vietu sakopšanu. Tāpēc šodien man ir īpašs prieks par šo atjaunoto ēku, Aspazijas namu, kura sienas glabā atmiņas par izcilām personībām un spilgtu laikmetu,” sarīkojumā sacīja kulturas ministre Dace Melbārde.

Festivāla “Pastāvēs, kas pārvērtīsies!” kuratore Sigita Kušnere norādīja, ka jubilejas gada festivāla programma iecerēta un veidota tā, lai aptvertu visu Latviju un piemērota dažādām mērķauditorijām. “Plānoti tradicionāli literatūras pasākumi, koncertu programmas un uzvedumi, teātra izrādes, muzeju pasākumu cikli, izstādes un konferences gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā, kā arī kultūrtūrisma aktivitātes,” saka Kušnere.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdztekus ierastiem un tradicionāliem kultūras notikumiem iecerētas arī paliekošas un mūsdienīgas norises plašākai, sevišķi jauniešu, auditorijai. “Aspazijas mājā tiks īstenots digitalizācijas projekts, kas apmeklētājiem ļaus spilgti sajust dzejnieces laika liecības. Digitālās tehnoloģijas ekspozīcijas veidošanā dos plašākas iespējas lietojot Valsts Nacionālā muzeju krājuma priekšmetu oriģinālus, izmantot to digitālās kopijas vai pat aizvietot priekšmetu deponējumus no citiem muzejiem ar digitālajiem attēliem,” stāsta Leite.

“Jūrmala pozicionē sevi kā Raiņa un Aspazijas pilsētu, tādēļ jubilejas gadam gatavojamies īpaši. Sevišķi gandarīti esam par to, ka varam piedāvāt arī atjaunotu un modernizētu dzejnieku laika liecību – Aspazijas māju. Muzeja atjaunošana ir viens no vērienīgākajiem pašvaldības īstenotajiem kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas projektiem,” norādīja Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis. “Kultūras notikumu vērienīguma ziņā Jūrmala 2015. gadā varēs pretendēt uz Raiņa un Aspazijas jubilejas gada galvaspilsētas titulu.”

Gatavojoties Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai, atjaunota Aspazijas māja – šonedēļ ēka ir nodota ekspluatācijā, bet apmeklētājiem muzejs durvis vērs oktobrī. Nākamgad pilsētvidē plānota Aspazijas ielas, kas bijis dzejnieces ceļš uz jūru, labiekārtošana un jaunas gājēju pārejas izveide pie Aspazijas mājas, informēja Leite.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.