×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. augusts, 2015
Drukāt

Atjaunoto Biķernieku trasi atklās vēsturisko automašīnu sacensības “Dzintara aplis”

dzintara_aplis

Pēc vairākus mēnešus ilgajiem atjaunošanas darbiem pirmās sacensības Biķernieku kompleksajā sporta bāzē risināsies 16.augustā, kad notiks vēsturisko automašīnu sacensību “Dzintara aplis” piektais posms, aģentūru LETA informēja “RA Events” pārstāvis Jānis Unbedahts.
Šovasar Biķernieku trasē norisinās vērienīgākie atjaunošanas darbi kopš tās atklāšanas 1966.gadā.
“Ir liels prieks, ka vēsturiskajā, nupat rekonstruētajā Biķernieku trasē atkal varam redzēt mūsu labākos autosportistus. Trase kļuvusi daudz drošāka, aprīkota ar Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) drošības prasībām atbilstošiem betona nožogojumiem, uzstādītas jaunas trases apmales, kā arī uzklāts kvalitatīvs asfaltbetona segums 750 metru garumā,” paudis Biķernieku trases direktors Aivars Aksenoks. “Esam parūpējušies arī par skatītāju drošību sacensību laikā, uzstādot drošības nožogojumu tribīnēm.”
Vēsturisko automobiļu sacensības “Dzintara aplis” turpina kopt gadu desmitiem senās autosporta tradīcijas, kuras ieviesa Rīgā no 1964. līdz pat 1991.gadam notikušās un plašu popularitāti guvušās sacensības “Dzintara Volga”. Latvijas Antīko automobiļu kluba rīkotās sacensības “Dzintara Aplis” šogad norisinās jau trešo gadu, un tajās paredzētas piecas ieskaites klases – VAZ 1300, VAZ 1600, “Volga”, kā arī “Formula Easter” un “Formula Mondial”.
Ieejas biļete uz “Dzintara apļa” piekto posmu maksās trīs eiro, un tās varēs iegādāties pie ieejas trasē. Ieejas biļete skatītājiem ļaus ne vien vērot sacensību norisi no tribīnēm, bet arī apmeklēt dalībnieku parku, kur maksimāli tuvu aplūkot sporta tehniku un satikt autosportistus.
Savukārt ieeja sacensībās bez maksas paredzēta tiem skatītājiem, kuri Biķernieku trasē būs ieradušies ar kādu no tautas sporta pārvietošanās līdzekļiem – skrituļslidām, skrituļdēli, skrejriteni, velosipēdu vai citu. Turklāt starp abiem sacensību braucieniem apmeklētāji būs laipni aicināti ar saviem braucamajiem doties arī trasē – lai simboliski atklātu trasi un pašu acīm novērtētu Biķernieku trasē veiktos vērienīgos atjaunošanas darbus.
Lai līdzpaņemtais velosipēds vai cits pārvietošanās līdzeklis neapgrūtinātu sacensību vērošanu, Biķernieku trases teritorijā būs izveidota arī īpaša apsargājama velonovietne, kur droši atstāt savu pārvietošanās līdzekli laikā, kad pa trasi trauksies vēsturiskās sporta automašīnas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+