×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

Atjaunots unikāls pēc Madernieka metiem darināts mēbeļu komplekts

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Dekoratīvās mākslas muzejs pabeidzis unikālā mēbeļu komplekta, kas darināts pēc Jūlija Madernieka metiem, restaurāciju. Līdzekļus restaurācijai piešķīra Rietumu Bankas labdarības fonds, kurš aktīvi sadarbojas ar Latvijas muzejiem, stāsta bankas preses sekretāre Eleonora Gailiša.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekcijā iekļautas vairākas mēbeles, kas darinātas pēc Madernieka metiem – rakstāmgalds un krēsls. Tās dekorētas ar tradicionālām latviešu zīmēm, kas ir raksturīga J. Madernieka darbu iezīme.

Mēbeļu komplekts, kas tika restaurēts ar Rietumu Bankas labdarības fonda atbalstu, pēc mākslas ekspertu atzinumiem ir unikāla starpkaru perioda interjera “latviešu stila” paraugs un būs apskatāms muzeja pamatekspozīcijā.

J. Madernieks (1870–1955) tiek pelnīti uzskatīts par vienu no Latvijas nacionālās un profesionālās lietišķās mākslas pamatlicējiem. 20. gs. pirmajā pusē Jūlijs Madernieks pievienojās pie profesionāliem māksliniekiem, kas pirmās latviešu nacionālās atmodas iedvesmoti, attīstīja lietišķās mākslas spējas, veidojot paklāju, mēbeļu un trauku metus.
20. gs. sākumā par Madernieka būtisku darbības lauku kļuva interjera dizains – viņš projektēja dzīvokļu interjera dekoratīvo noformējumu un mēbeļu projektus. Diemžēl, līdz mūsdienām lielāko daļu no autora darbiem nav izdevies saglabāt.

“Mums ir ļoti patīkami redzēt muzeja domubiedru lokā Rietumu Bankas labdarības fondu. Atbalsts, ko mums sniedz, ir ļoti nozīmīgs – tas palīdz uzturēt un saglabāt vēsturiskos priekšmetus labā stāvoklī,” – saka Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekcijas galvenā glabātāja Velta Raudzepa.

“Mums izveidojusies ilglaicīga sadarbība ar Latvijas mākslas muzejiem, tajā skaitā ar Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju. Šīs muzejs, manuprāt, ir viens no visinteresantākajiem Rīgas muzejiem – tajā plašā klāstā ir parādīti ikdienas lietošanas priekšmeti, muzeja ekspozīcija rāda lietišķās mākslas attīstību 20. gs. gaitā. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejam ir ļoti interesanta izstāžu programma un, kas īpaši pievilina, muzejs nemitīgi attīstās: piedalās starptautiskajās izstādēs un papildina savu kolekciju ar jauniem eksponātiem. Mūsu auglīgā sadarbība noteikti turpināsies,” – atzīmē Rietumu Bankas labdarības fonda Valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+