×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
14. aprīlis, 2017
Drukāt

Latvieši atkal metas cīņā par čempiona titulu

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Lieldienu laikā Oldebrūkas trasē Nīderlandē sāksies pasaules čempionāts ekipāžu motokrosā, kurā pēc trīs gadu pārtraukuma Latvijai atkal ir sava pilnvērtīga komanda.

Pieckārtējiem pasaules čempioniem Kristeram Serģim un Artim Rasmanim (1997 – 2002) bija spēcīgi līdzgaitnieki – brāļi Jānis un Lauris Daideri, Māris Rupeiks. Taču turpmāk kādas cerīgas ekipāžas izaugsmi apturēja savainojumi, citas – naudas trūkums. Iepriekšējās trīs sezonas līdzbraucēji no Latvijas bija un joprojām ir pieprasīti Rietumeiropā, kamēr pašu mājās neizdevās izveidot nevienu konkurētspējīgu ekipāžu.

 

Par pirmo piecnieku

Tagad šis robs beidzot aizpildīts, 2011. gadā pasaules vicečempiona titulu ieguvušajam pilotam Jānim Daideram apvienojoties ar līdzbraucēju Kasparu Stupeli, kurš ir trīskārtējs pasaules čempions. Viņi startēs komandā “X-Kross”, kuras vadītāji paziņojuši, ka Daiders un Stupelis pasaules čempionātā cīnīsies par iekļūšanu pirmajā piecniekā. To ļauj abu sportiskās ambīcijas, pieredze un meistarība.

“Starpsezonā nav gājis viegli. Vienmēr bijušas kādas iestrādes, bet tagad viss jāsāk no nulles – motocikls, apģērbs, atbalsta meklēšana. Fiziskajā ziņā esam padarījuši labu darbu. Sezonas pirmajā sacīkstē visu braucienu vēl nevarējām veikt augstā tempā, bet nu esam tikuši kādus soļus uz priekšu. Pasaules čempionātā visi kļūst ātrāki. Esmu braucis kopā ar čempioniem un no katra mācījies, zinu, kā izcīnīt pasaules čempiona titulu,” pirms došanās uz Oldebrūku sacīja Kaspars Stupelis.

 

Latvieši svešos vāģos

Kā ierasts, pasaules čempionātā startēs arī citi līdzbraucēji latvieši. Pasaules vicečempions Lauris Daiders pēc pērnā komandas biedra Bena Adriansena atvadām no lielā sporta ieturēja ilgu pauzi, plānojot vairāk pievērsties uzņēmējdarbībai, tomēr ziemā piekrita beļģa Kristofa Santermana piedāvājumam. Viens no interesantākajiem jaunumiem ir spēcīgās Francijas ekipāžas – Valentīns Žirū un Nikolā Musē – izjukšana. Līdz­braucējs pievienojies holandietim Etjēnam Baksam, bet Žirū pie sevis aicinājis Elvi Mucenieku. Abas ekipāžas būs starp favorītiem.

Haralds Kurpnieks holandieša Marvina Lučenes blakusvāģī brauca jau pērn, kopvērtējumā viņiem neizdevās iekļūt desmitniekā, taču šogad tas varētu būt pa spēkam. Sezonas pirmajā posmā startēs arī Kaspars Liepiņš, kurš pērn ar Māri Rupeiku kļuva par Latvijas čempionu, bet Oldebrūkā holandieša Kona van Vervena komandā aizstās pēdas lūzumu guvušo Viljamu Džefersu.

 

Meklē čempionu

Jaunā sezona tiek gaidīta kā lielā iespēja, ko var izmantot daudzi. Pēc iepriekšējās sezonas par karjeras beigšanu paziņoja gan čempions Jans Hendrikss, gan vicečempions Bens Adriansens. Tituls ir brīvs, un ekipāžu klase meklē jaunu čempionu.

Favorīti? Stupelis teic, ka spēku samēri solās būt ļoti līdzīgi un uz goda pjedestālu pretendēs vismaz astoņas ekipāžas. Pērn trešās vietas ieguvējs Stjuarts Brauns ar jauno līdzbraucēju Džo Milardu, Bakss ar Musē, Žirū ar Mucenieku, brāļi Čermāki no Čehijas, Daiders ar Stupeli – pretendentu loks patiešām plašs un pagaidām bez izteiktiem favorītiem.

Pirmajās pārbaudes sacīkstēs Vācijā, Lietuvā un Čehijā Daideram un Stupelim vēl neizdevās sasniegt iecerēto ātrumu. Piemēram, Čehijā viņi uzvarētājiem Čermākiem braucienā zaudēja 10 līdz 12 sekundes, un Kaspars atzīst – pārāk daudz. Motocikla VMC rāmis esot konkurētspējīgs, tomēr pilotam vēl jāpierod pie jaunajiem “Zabel” dzinējiem, kas motocikla uzvedību padarot būtiski atšķirīgu no iepriekš lietotās tehnikas. “Šķita, ka kopējā sajūta mums abiem ar Jāni iestājās diezgan ātri. Tomēr viņam iepriekšējais spēkrats bija pazīstams, bet pēc ziemas pauzes ir citāds motocikls, tāpēc jāpierod. Jābrauc treniņos un mazās sacensībās. Progress būs,” pārliecināts Stupelis.

 

Arī Ķegumā un Stelpē

Pasaules čempionātā būs 14 posmi, pirmo un pēdējo rīkos holandieši. Divus posmus redzēsim arī Latvijā – 11. jūnijā pēc gada pārtraukuma motobraucējus uzņems Ķeguma trase “Zelta zirgs” un tās saimnieks Kristers Serģis, 13. augustā pasaulē spēcīgākās ekipāžas trešo reizi sacentīsies Pīlādžu trasē Stelpē.

 

Kalendārs. MOTOKROSS

EKIPĀŽU PASAULES ČEMPIONĀTS

17. aprīlī Oldebrūkā (Nīderlande), 7. maijā Černivcos (Ukraina), 14. maijā Kramolinā (Čehija), 4. jūnijā Šamonā (Francija), 11. jūnijā Ķegumā, 2. jūlijā Ifendī (Francija), 9. jūlijā Lommelā (Beļģija), 16. jūlijā Štrāsbesenbahā (Vācija), 30. jūlijā Mogerā (Austrija), 13. augustā Stelpē, 20. augustā Kivioli (Igaunija), 27. augustā Rēgenburgā (Šveice), 10. septembrī Rūdersburgā (Vācija), 17. septembrī Markelo (Nīderlande).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+