×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2013
Drukāt

Atkal es, atkal (ne)jauks


NejaukaisEs_72

Animācijas filma “Nejaukais es” (2010) gadā iemantoja tik lielu popularitāti, ka filmas veidotāji nekavējoties ķērās pie turpinājuma radīšanas.

 

Pirmā filma vēstīja par profesionālu ļaundari, vārdā Grū, kura plānu pastrādāt dižāko noziegumu pasaulē apgrūtina pieķeršanās trīs bārenēm. Filmas beigās nejaukais Grū meitenes adoptē, jo viņa ļaunums patiesībā bijusi tikai vientulība. Filmas īpašais “slepenais ierocis” bija mazu dzeltenu mošķu armija, kas mitinās Grū pagrabā un palīdz viņam veikt dažādus uzdevumus. Šo personāžu izcelsme ir neskaidra, un tie arī nav cieši saistīti ar filmas sižetu, vien piešķir tam papildu humora dimensiju, jo ir ārkārtīgi piemīlīgi animēti.

Tā kā pirmās filmas veiksmīgais sižets nebija otrreiz atkārtojams (Grū vairs otrreiz nepadarīsi nejauku), turpinājuma veidotāji izvēlējās iet gluži citu ceļu un šeit ieviest romantisko līniju, kas saplūdināta ar detektīvsižetu. Grū filmā “Nejaukais es 2” izmeklē citu noziedznieku ļaundarības, kā arī iemīlas. Tomēr filmas sižets ar nolūku atstāts skatītāja uzmanības perifērijā, par centrālo tās piesaistītāju izmantojot mazos palīgus. To izdarības aizņem lielāko daļu ekrāna laika, ļaujot skatītājiem priecāties par trīsdimensiju efekta lietošanu jautrības un smieklu izraisīšanai. Filmu skatīties tāpēc katrā ziņā ir aizraujoši, tomēr papliekanais un ar grūtībām nākušais sižets apliecina to, ka trešās daļas filmai nebūs. Tā vietā filmas autori jau strādā pie atsevišķas filmas, kas veltīta tieši ņiprajiem mazajiem palīgiem; pirmizrāde paredzēta nākamgad.

Abu filmu vērtība ir dzīvespriecīgā vitalitāte un filmas autoru gaume sīkās detaļās – piemēram, tas, ka Grū runā ar krievu akcentu, vai tas, ka viena no meitenēm nekad nešķiras no adītās cepurītes.

Filma “Nejaukais es 2” skatāma arī 2D formātā, taču trīsdimensiju efekts lietots tik asprātīgi, ka labāk ieteicams filmu skatīties 3D variantā. Pēc filmas beigām noteikti jāpaliek noskatīties titrus – to laikā uz ekrāna norisinās pēdējais mazo palīgu priekšnesums, kurā trīsdimensionālā kino princips realizēts maksimālajā jaudā. Mazie palīgi no ekrāna iestiepj rokas zālē, piepūš to pilnu ar ziepju burbuļiem un gandrīz vai izkāpj no ekrāna, lai apsēstos skatītājam klēpī!

 

UZZIŅA:

“Nejaukais es 2″/”Despicable Me 2”

ASV, 2013.

Režisori: Pjērs Kofins, Kriss Reno

Lomas latviešu valodā ieskaņojuši: Jānis Jarāns, Liene Gāliņa, Juris Kalniņš, Andris Bērziņš, Dainis Porgants u. c. Filma dublēta arī krievu valodā.

No 12. jūlija kino “Citadele”, “Cinamon”, “Multikino” un citur Latvijā

 

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+