×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. oktobris, 2014
Drukāt

Visi latvieši ir mazliet mākslinieki. Saruna ar JRT aktrisi Elitu Kļaviņu (7)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze
Elita Kļaviņa

Jaunā Rīgas teātra aktrise

Dzimusi 1966. gada 3. novembrī.

2012. gadā saņēmusi "Spēlmaņu nakts" balvu Gada aktrise. Šai balvai nominēta arī šogad.

Precējusies ar Filipu Kļaviņu, meitas un divu dēlu mamma.

Kad 23. novembrī norisināsies kārtējais teātra balvu “Spēlmaņu nakts” pasākums, tie būs svētki arī par Gada aktrisi nominētajai Jaunā Rīgas teātra aktrisei ELITAI KĻAVIŅAI, kura šo godu izpelnījusies par Blanšas Dibua lomu izrādē “Ilgu tramvajs”. Pirms diviem gadiem viņa minēto balvu saņēma par Alīdes Trū lomu izrādē “Muša”. Tāpēc arī šī saruna ar Elitu gan par lomām teātrī, gan dzīvi.

– Kad viendien gribēju tev zvanīt, paskatījos – vakarā ir izrāde “Ilgu tramvajs”– un nospriedu, ka tevi netraucēšu, jo noteikti gatavojies Blanšas lomai. Vai tās dienas, kad jāspēlē šī izrāde, ir citādas?

– Tie rīti, kad pamostos un zinu, būs jāspēlē Blanša, ir citādi. Nezinu, vai es tajā dienā izturos citādi, bet tā doma galvā sēž, enerģija kāpinās un tiek krāta.

– Var tikai apbrīnot, kā lugas autors Tenesijs Viljamss spēj tā izprast sievietes būtību, bet laikam jau ģeniāli cilvēki stāv pāri dzimumiem.

– Tenesijs Viljamss ir labi pazinis gan sievietes, gan vīriešus. Viņš mācējis piekļūt saviem varoņiem “aiz ādas”. Ja lasa tikai sižeta līniju, viņa tēli šķiet vāji, dumji, egoistiski. Bet tā burvība ir paslēpta aiz vārdiem, un tos atminēt ir liels kaifs. Pagājušajā gadā “Ilgu tramvajs” bija visvairāk apmeklētā izrāde mūsu teātrī. Man par to ir gandarījums, jo tā nav izklaide, bet gan nopietns, klasisks darbs. Un skatītāji ir visdažādākie, pārstāvot visas sociālās grupas.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. No Elitas Dobulānes izveidojusies brīnišķīga aktrise Elita Kļaviņa. Kaut arī E.Dobulānes loma kādreiz TV iestudētajos Līduma dūmos bija ļoti laba. Paldies par interviju, paldies par gandarījumu, ko skatītājs saņem no Jūsu atveidotajām lomām!

 2. … JAATVAINOJAS MUSU SPORTISTIEM, KA NEPIESKAROS UN NEPIELIKU ARI VINU NEAIZSTAJAMO DEVUMU …. JO ARI VINI ATRADA VEIDU KA TURPINAT SAUDZET TAUTAS DZIVO SPEKU … !

  … KA PIEMERUS BUTU JANOSAUC VISUS PATRIOTISKOS LATVIESU SPORTISTUS KAS LIDZINAJAS IRBITES DEVUMAM … BET TOS MES JAU PAZISTAM PARAK LABI , LAI SEIT ATKARTOTU …

 3. … Gaisa latviesa DVESELE ir alkusi patiesibu un taisnibu gadu tukstosiem … sava paverdzinata vesture TA ir varejusi to atklati pateikt tikai SIMBOLISKA VEIDA – RADOSO MAKSLU vai MUZIKAS un SKATUVES TELOJOSAS MAKSLAS paveidos …

  … Tie, kuri savas asas dabas del ir atklati stavejusi pret musu iebruceju un okupantu bendem, caur laiku laikiem, ir sanemusi Gunara Astras liktenus … un ir tautas upuri 3000 gadu ilgam genocidam pret baltiesiem, seviski latviesiem … !

  … Tamdel, musu tautas PALIKUSAIS pasreizejais genofonds ir ticis tik krasi un asimetriski izveidots, socialpolitiska Darvinisma genocida procesa … ir tautas glevie un tas kvislingi uzmeteji, un ir bijusie spejigie izdzivot paturot sevi dzili pasleptu dzinu … un dzili savas sirdis lidz sim bridim savu latviskumu, ta tikumibu un visu dailo un labo dzives izpratne …

  …SEVISKI JAUNA PAAUDZE PIEDZIMSTOT UN PIEAUGOT BRIVE SAK ATMOSTIES, RADIT DAZADIBU UN PIEMEROTU DZIVO SPEKU TAUTAS VAJADZIBAI IZDZIVOT UN TAS KULTURAS ATJAUNOSANAI … KA ARI ROD INTELEKTUALO UN FIZISKO SPEKU IZTIRIT SAVU TAUTAS NEPIETIEKOSO UN KROPLOJOSO DZIVO MANTOJUMU … !!!

 4. Paldies ,Jums ,māksliniec,par talantīgi atveidotām lomām un līdzpārdzīvojumu! Lai Jums veicas arī turpmāk!

 5. Pateicos, ka Jūs esat tāda, kāda esat! Un atceraties Jāņa Ezeriņa identitātes formulu no “Gulpiras dārziem” – ka mazas tautas pārstāvis ir daudz nozīmīgāks par indivīdu no lielas tautas – 1/100 > 1/1000 !Jūs arī “Mušā ” saprotiet, ka Oksinena ir atklājusi visdrausmīgāko melīgās vampīru valsts radīto noziegumu noklusējumu – vispārējo sociālo sabradājumu – izvarošanu – un tā neiespējamību izdzēst no pieredzes ( tagad saprotu daudzko no savas dzimtas sieviešu rīcības izpausmēm un izskaidrojumu).
  Paldies , LIELISKĀ DVĒSELE !

 6. Paldies, Elita!

 7. Talantīga un ļoti simpātiska aktrise. Kā redzams no intervijas arī laba mamma un normāla sieva. Lai veicas!

Draugiem Facebook Twitter Google+