Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
14. janvāris, 2014
Drukāt

Atkal pieaug auto spoguļu zādzības

Foto - LETAFoto - LETA

Janvāra sākumā reģistrēts divas reizes lielāks nozagto auto spogulīšu skaits nekā decembra attiecīgajā periodā.

Turklāt 80% gadījumu auto spogulīšu zādzības notikušas Rīgas centrā – autostāvvietās vai arī pie lielajiem tirdzniecības centriem, liecina “If Apdrošināšana” atlīdzību daļas apkopotā informācija.

Vidējais klientiem kompensētais atlīdzības apmērs ir 670 eiro – tas svārstās no 126 eiro par spogulīšu zādzību automašīnai “SAAB 9-3” līdz 1563 eiro automašīnai “Mercedes-Benz”. “BMW” (vairākums no tiem ir modelis “X5”) spoguļi veido 34% no visiem zagtajiem auto spoguļiem. Janvārī vērojams arī līdz šim nebijis zagļu intereses pieaugums par “Porsche Cayenne” spogulīšiem, kuru nomaiņa izmaksā 900 – 1000 eiro. Pēdējos mēnešos samērā daudz zagti arī “Mercedes–Benz” un “Lexus” markas spoguļi, kā arī “Audi”, “Land Rover” un “Volkswagen” auto spogulīši. Dažkārt automašīnām nodarīto bojājumu raksturs liecina, ka zagļi nereti nezina konkrētās automarkas specifiku un, mēģinot nozagt spogulīšus, sabojā elektroniku, kā arī sabojā spoguļu stiprinājuma vietas vai pat nolauž visu korpusu.

Auto spoguļu zādzības joprojām ir ienesīga nodarbe, jo spogulis ir viegli nozogama auto detaļa ar samērā lielu vērtību, un, kā zināms, profesionāli zagļi spoguļu stikliņus var nozagt dažu sekunžu laikā. Turklāt autoīpašnieki, kuru auto nav apdrošināti, veido pateicīgu klientūru gan autozagļiem, gan autoservisiem, kas piedāvā uzstādīt lietotus auto spoguļus.

No savas puses varam ieteikt nevis iegādāties lietotus spoguļus, bet gan jaunus, neoriģinālus. Vietējās stiklinieku darbnīcas piedāvā šādu pakalpojumu, turklāt cenas ir visnotaļ pieņemamas, nesalīdzināmi zemākas par autodaļu tirgotāju pieprasītajām.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+