×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
17. oktobris, 2017
Drukāt

Atkal jauns ģimenes pabalsta variants – īpašas ikmēneša piemaksas (12)

Foto pixabay.comFoto pixabay.com

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) piedāvā jaunu risinājumu ģimenes valsts pabalstu palielināšanai – piešķirt ikmēneša piemaksas ģimenēm, kas audzina divus vai vairāk nepilngadīgus bērnus.

VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars aģentūrai LETA pastāstīja, ka partija piedāvā ģimenēm ar diviem nepilngadīgajiem papildus piešķirt 10 eiro katru mēnesī. Pašlaik ģimenes ar diviem nepilngadīgajiem kopumā saņem vismaz 34 eiro, bet turpmāk kopējais atbalsts būtu vismaz 44 eiro, partijas ieceri skaidroja politiķis.

Lielāku atbalsta pieaugumu VL-TB/LNNK piedāvā ģimenēm, kas audzina trīs vai vairāk nepilngadīgos. “Tā kā šādas ģimenes skaitliski ir ievērojami mazāk, tad budžeta iespējas pieļauj lielāku atbalstu katrai šādai ģimenei,” skaidroja politiķis. VL-TB/LNNK piedāvājums paredz, ka papildus piemaksa ģimenēm ar trīs bērniem būs 66 eiro mēnesī. Par trešo bērnu jau tagad tiek saņemts pabalsts 34 eiro, tad kopējais atbalsts, īstenojot šo piedāvājumu, būtu 100 eiro par trešo bērnu.

Ģimenēm ar četriem nepilngadīgajiem, plānots piemaksāt 116 eiro, kas summā ar pašreizējiem pabalstiem veidotu 100 eiro par trešo un 100 eiro par ceturto bērnu. Arī ģimenēm, kurās aug vēl lielāks nepilngadīgo bērnu skaits, summā par trešo un katru nākamo nepilngadīgo ģimene saņemtu 100, skaidroja Dzintars.

Labklājības ministrs Jānis Reirs (V) aģentūrai LETA pauda atbalstošu viedokli par šādu piedāvājumu. Viņš uzsvēra, ka šādi tiktu ievēroti principi, par kuriem iepriekš vienojusies valdība. Viņš piebilda, ka iepriekš izteiktais piedāvājums bija viens no vairākiem variantiem.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vērtējumu par konkrēto piedāvājumu varēs sniegt pēc iepazīšanās ar to, taču jau tagad zināms, ka ģimenēm būs pozitīvs ieguvums no gaidāmajām izmaiņām, jo pabalstiem ir atvēlēti papildu līdzekļi, aģentūrai LETA sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Viņš norādīja, ka speciālistu, Labklājības ministrijas un Demogrāfijas lietu centra sarunās ir jārod atbilstošs tehniskais risinājums. Taujāts, vai pārāk bieži netiek piedāvāti aizvien dažādāki modeļi pabalstu izmaksai, Krauze situāciju skaidroja ar caurspīdīgo diskusiju par šo jautājumu, kurā var iesaistīties arī sabiedrības pārstāvji ar saviem komentāriem.

Politiķu neoficiāli izteikumi liecina, ka šis varētu būt risinājums, par kuru viņi spēs vienoties.

Iepriekš Labklājības ministrija (LM) kā vienu no variantiem ģimeņu atbalstam rosināja nākamgad nepalielināt pabalstus, bet ģimenēm ar trīs un vairāk bērniem piemaksāt 100 eiro mēnesī.

Patlaban pabalsta apmērs par pirmo bērnu ir 11,38 eiro, par otro – 22,76 eiro, par trešo – 34,14 eiro, bet par ceturto un nākamajiem 50,07 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. reali padomajiet valdiba.ja gimenee ir viens apgadnieks(tevs)kurs piemeram sanem minimalo,un kadi 3,4,5 berni.un mate nevar iet stradat jo jarupejas pa berniem.tomer skola un bernu darzs,ja berns apslimst,tad jau neies vislaik uz zilo lapu.ire jamaksa,elektriba jamaksa,berniem apgerbi japerk,apavi ari.paceliet minimalo algu vismaz lidz 800-1000 tad ar saviem kapeikam ko sauc pabalsti varat aizrities.ta nav nauda,bet gan izsmiekls…

 2. Eu GUDRIE deputati viens berns nav berns,ar ko vins sliktaks?Ta jau ir istaka diskriminacija.PASIEM KABATAS PILNAS TAD PAR CITIEM NEINTERESE.BEZKAUNAS.

 3. Ar koalīcijas krahu!

 4. Jo tālāk,jo interesantāk.Nez ar ko tas vis beigsies.

 5. Un ko darīt tam ģimenēm kur ir bērns invalīds? Šādas ģimenes nepiemin nekur

 6. … pēdējais, izslēdziet gaismu !

 7. Bet vai esat padomājuši, kāpēc tik daudzās ģimenēs ir tikai viens bērns? Jo ar šo smieklīgo pabalstu pirmajam(vienīgajam)bērnam neko jau nevar iesākt…..Īstenībā jau ļoti cerēju ka bišķi vēl piemetīs un būs tie eur 15.00, bet laikam jau velti….

 8. Nez kāpēc man liekas, ka visam vajadzēja būt otrādi. Par pirmo bērnu 150, par otro 100, par trešo un katru nākamo 50.
  Kāda jēga ir maksāt lielāku pabalstu mātei alkoholiķei, kurai tik dzemdē kā konveijers un bērnu pabalstus nodzer (atvainojos visām normālajām un rūpīgajām mātēm, kurām ir vairāk par 3 bērniem – bet tādu jau valstī nav īpaši daudz).
  Šobrīd situācija ir tāda, ka lielāks atbalsts vajadzīgs ir vajadzīgs tieši tiem, kam ir 1 vai 2 bērni. Turklāt pie nosacījuma, ka vecāki nav dzērāji vai narkomāni. Tiem, kas ir ieinteresēti kvalitātē, ne kvantitātē – viņi nekad nenonāks līdz 3+ bērniem, jo saprot, ka nespēs tik daudz laika, resursu un rūpju veltīt tādam daudzumam. . Lūk, tas būtu valsts interesēs!

  • Neesmu alkoholiķe,ar vīru esam izaudzinājuši 4 bērnus, trīs ir ieguvuši augstākās izglītības,4-tais mācās 11. klasē.Daži gadi iekrita tā,ka visi mācījās augstskolās. Tad parēķiniet cik vajag līdzekļu,lai palaistu vienu bērnu, vai trīs, jo algas jau ir tikai divas. Man rados ir ļoti kārtīgas ģimenes,kurām ir pa 3,pa 4 bērni.Galīgi nepiekrītu viedoklim.

   • Paldies par šo komentāru.Arī man ir vairak kā 3 bērni.Un tieši tāpat- trīs studenti ar gada un divu vecuma starpību.Kadai pieticībai ir iziets cauri,vien paši to zinām.Mazie divi vēl pamatskolā.Bet nu viņi tiek pielīdzināti pirmajam un otrajam bērnam.Un pieticībai cauri sitīsimies gadiem.Nesūdzos.Tikai- par tādām ģimenēm ir kāds padomājis?

  • Žēl, bet sabiedrībā tiešām ir negatīva nostāja pret daudzbērnu ģimenēm, bieži sastopami teksti – dzēŗaji, narkonāni, kvantitāte bez kvalitātes, dzemdē kā konveijers …
   Pati nāku no 3 bērnu ģimenes – mums visām ir augstākā izglītība un labs darbs, pašām ģimenes.
   Man ir trīs bērni, visi mācās, pusaudži.
   Veltu viņiem laika, cik varu, visi labi bērni, čakli un mīļi.
   Bet dzīve ir ļoti dārga.
   Zinu ģimenes, kur vienīgais mīlulītis palaidies, dzer, pīpē un nemācās.
   Tas, kāds bērns izaugs, nav atkarīgs no to skaita, bet gan no vecāku ieinteresētības un spējas dot bērnam labāko, no pašu emocionālās inteliģences līmeņa.
   Protams, daudzbērnu ģimenēs ienākumi uz vienu cilvēku ir mazāki, tādēl bieži tās ir pakļautas nabadzības riskam. Šeit arī palīdz pabalsti, tikai tiem vajadzētu būt lielākiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+