×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2017
Drukāt

Atkal publiskos nodokļu parādniekus; sarakstā varēs nokļūt arī 151 eiro dēļ (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ņemot vērā nodokļu maksātāju lielo interesi, Valsts ieņēmumu dienests (VID), sākot ar šī gada 15. maiju plāno atsākt publicēt nodokļu parādnieku sarakstu, portāls LA.lv uzzināja VID.

Saraksts būs pieejams VID tīmekļa vietnē un tajā varēs atrast ikvienu saimnieciskās darbības veicēju, kā arī juridisku personu, kurai ir izveidojies nodokļu parāds, kas lielāks par 150 eiro. Kaut gan ziņas par konkrētu parādnieku ir iespējams saņemt jau tagad, līdz šim tik plašs nodokļu parādnieku saraksts netika apkopots un publiskots, akcentē VID.

“Kā iestāde mēs vēlamies sabiedrībai nodrošināt maksimālu caurspīdīgumu. Gan uzņēmējiem būs vieglāk noskaidrot, kāda situācija ar nodokļu parādiem ir potenciālajiem sadarbības partneriem, gan arī privātpersonām būs pieejama ērta iespēja apskatīties, kādā situācijā atrodas uzņēmums, no kā tiek saņemts pakalpojums,” – skaidro VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

Vienlaikus VID aicina uzņēmējus nokārtot savas parādsaistības līdz šī gada 7. maijam, ja tie nevēlas tapt iekļauti parādnieku sarakstā.

Saraksts tiks aktualizēts reizi mēnesī.

VID jaunākā informācija liecina, ka patlaban valstī ir apmēram 120 000 parādnieku, bet apmēram 47 000 nodokļu parādnieku parādsaistības pārsniedz 150 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tā noteikti būtu neinteresanta lasāmviela. Kas gan ko meklētu puses Lv iemītnieku saraxtos? Un- kāda jēga? Prēmijas datu vācējiem?

  2. VID boļševistiskais terors Atbildēt

    Vai civilizētāk nebūtu vispirms informēt katru personu, kurai ir parāds? Arī paskaidrot kā šis “parāds” ir radies (nevis citēt punktus un paragrafus no normatīvajiem aktiem)?

Draugiem Facebook Twitter Google+