×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
25. janvāris, 2018
Drukāt

Atkal rosinās lemt par Sudrabas atsaukšanu no “oligarhu lietas” komisijas (11)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Inguna Sudraba

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) šodien rosinās parlamentu atkārtoti skatīt jautājumu par Ingunas Sudrabas (NSL) atsaukšanu no “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas, aģentūrai LETA pastāstīja VL-TB/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Saeimas darba kārtībā šodien paredzēts Sudrabas ziņojums par komisijas darba rezultātu. Sudraba ir šīs komisijas priekšsēdētāja.

Deputāti jau pagājušajā nedēļā skatīja ierosinājumu par Sudrabas atsaukšanu, bet Saeimas vairākums to neatbalstīja. Par Sudrabas atsaukšanu balsoja 39 deputāti, pret bija 25 parlamentārieši, bet vēl 18 deputāti balsojumā atturējās. Pieci parlamentārieši balsojumā nepiedalījās.

Sudrabas atsaukšanu atbalstīja “Vienotības”, nacionālās apvienības, Latvijas Reģionu apvienības frakcijas deputāti, vairāki pie frakcijām nepiederošie politiķi, kā arī Kārlis Seržants (ZZS). Pret balsoja deputāti no “Saskaņas”, Andris Siliņš (ZZS), kā arī Gunārs Kūtris (NSL). Balsojumā atturējās Zaļo un zemnieku savienības deputāti, pati Sudraba, kā arī vairāki pie frakcijām nepiederošie politiķi.

Kopumā pagājušajā nedēļā vairums nacionālās apvienības deputātu balsoja par Sudrabas atsaukšanu, taču Inguna Rībena un Janīna Kursīte-Pakule balsojumā nepiedalījās. Vēl daži VL-TB/LNNK deputāti arī esot izņēmuši balsošanas kartītes, kā rezultātā atsevišķi Latvijas Reģionu apvienības pārstāvji pārmeta, ka tieši VL-TB/LNNK pasargājusi Sudrabu no atsaukšanas.

Kā ziņots, komisijas ziņojumā teikts, ka “oligarhu sarunās” var saskatīt valsts sagrābšanas pazīmes, jo atsevišķos jautājumos ir apspriestas darbības, kas var liecināt par valsts varas kā instrumenta izmantošanu personiskā ekonomiskā labuma gūšanai. Piemēram, komisija secināja, ka šīs sarunas norāda uz valsts amatpersonu iecelšanas un atcelšanas ietekmēšanu, kas ne vien apdraud sabiedrības intereses atsevišķu lēmumu pieņemšanā, bet arī var radīt būtiskus draudus Satversmē nostiprinātajam varas dalījumam.

Vienlaikus konkrētus amatpersonu vārdus komisija savā ziņojuma secinājumos nenosauc. Ziņojumā tiek uzsvērts, ka kriminālprocess ir izbeigts, jo pirmstiesas izmeklēšanas stadijā netika konstatēti vai pierādīti konkrēti noziedzīgi nodarījumi, līdz ar to visas personas no krimināltiesiskā viedokļa uzskatāmas par nevainīgām.

“Tā kā kriminālprocesa un operatīvās lietas materiāli ir klasificēta informācija, komisija atturas no to satura publiskas apspriešanas un konkrētu personu teiktā iztirzāšanas. Pretējā gadījumā Komisijas secinājumi var tikt uztverti kā nevainīguma prezumpcijas pārkāpumi,” norādīts ziņojumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Vajag izmeklēšanas komisiju lai izmeklēt “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisiju!

 2. atlaist saimu ,tas taču ir cirks,divreiz nedēļā viens un tas pats jautajums tiek cilāts.

 3. ,,,,,suņi rej, bet karavāna iet, aizmirsāt? Un tad vēl runā par “maisu” publiskai atvēršanai! Kas un kad tad strādās un risinās ekonomiskās attīstības un izaugsmes u. c.iedzīvotājiem svarīgus jautājumus? Taču Suņa gads. Kaunēties vajadzētu katram par to, kas notiek.bet mums tiek popularizētas negācijasTV, laikrakstos žurnālos u. c. tikai tāpēc, lai visi zinātu un , ko nu var atkal apriet Un kas no tā mainās?
  Kur ir visi”gudrie i tad, ka tas notiek? Lūdzu dariet savu darbu, taupiet Valsts naudu un strādājiet Valsts un tautas labā!

 4. ,,,,,suņi rej, bet karavāna iet, aizmirsāt? Un tad vēl runā par “maisu” publiskai atvēršanai! Kas un kad tad strādās un risinās ekonomiskās attīstības un izaugsmes u. c.iedzīvotājiem svarīgus jautājumus? Taču Suņa gads. Kaunēties vajadzētu katram par to, kas notiek.bet mums tiek popularizētas negācijasTV, laikrakstos žurnālos u. c. tikai tāpēc, lai visi zinātu un , ko nu var atkal apriet Un kas no tā mainās?
  Kur ir visi”gudrie i tad, ka tas notiek? Lūdzu dariet savu darbu, taupiet Valsts naudu un strādājiet Valsts un tautas labā!

 5. Sudrabai par darbu jāizsaka pateicība. Šī rindkopa Izsaka visu valsts nozagšanas pamat būtību, pamat mehanismu. -”Komisijas sēdēs sniegtās norādes jeb norādītās paralēles uz “Rīdzenes sarunās” īstenoto politisko jautājumu risināšanas kārtību dod pamatu komisijai aicināt Saeimu izvērtēt arī t.s. Koalīcijas padomes atbilstību Satversmei. Komisija norāda, ka šāda institūcija Satversmē nav paredzēta, taču tajā, piedaloties personām, kuras nav attiecīgā sasaukuma Saeimas deputāti, tiek pieņemti lēmumi, kuri ietekmē demokrātiskus procesus valstī.”- Tas nozīmē, ka faktiski ievēlētie deputāti nevar izpaust savu gribu, bet spiesti darboties svešu ideju, diktāta vārdā. Demokrātija ir tikai iedzīvotāju acu aizmālēšanai.

 6. biezais 25.01.2018 11:52
  Sudrabai par darbu jāizsaka pateicība. Šī rindkopa Izsaka visu valsts nozagšanas pamat būtību, pamat mehanismu. ”Komisijas sēdēs sniegtās norādes jeb norādītās paralēles uz “Rīdzenes sarunās” īstenoto politisko jautājumu risināšanas kārtību dod pamatu komisijai aicināt Saeimu izvērtēt arī t.s. Koalīcijas padomes atbilstību Satversmei. Komisija norāda, ka šāda institūcija Satversmē nav paredzēta, taču tajā, piedaloties personām, kuras nav attiecīgā sasaukuma Saeimas deputāti, tiek pieņemti lēmumi, kuri ietekmē demokrātiskus procesus valstī.” Tas nozīmē, ka faktiski ievēlētie deputāti nevar izpaust savu gribu, bet spiesti darboties svešu ideju, diktāta vārdā. Demokrātija ir tikai iedzīvotāju acu aizmālēšanai.

 7. Gribu zināt, kuri deputāti šajā balsojumā atturējās! Tiem, manuprāt, kaut kādā veidā ir vai nu “sasietas rokas” ar kādu slepenu vienošanos, vai nākamajās Saeimas vēlēšanās cer joprojām “palikt pie siles”. Mums tādi tautas kalpi nav vajadzīgi! Izglītojiet, informējiet lasītājus, tautu – lai zinām, par kuriem sarakstiem nebalsot! Cik ilgi tautu var turēt nezināšanā un pēc tam pārmest,ka esam dumji un neinformēti!? Un vēl- uzskatu, ka tie,kas balsošanā nepiedalās, par attiecīgo dienu nedrīkst saņemt algu: viņi todien nav strādājuši! Vai ķirurgs drīkst “atturēties” vai “nepiedalīties”, būdams operāciju zālē?! Vai to drīkst ugunsdzēsējs, policists, maizes cepējs, santehniķis, u.tt.?

 8. Sudrabas kundze IR JĀATSTĀJ šajā komosijā , bet ne noteicoxšajā lomā , jo viņa der secinājumiem , konstatēšanai …. tur … šajā lomā viņai r liela pieredze … . Ātri pamanīs faktus … .
  Galvenais ir nevis pamanīt , bet uzreiz risināt … darīt visu , lai visi šie prokurori , knābji , saābi , un pārējie bezdarbnieki … nejēdzīgolikumu priekšā bezspēcīgie … spētu šos likumus mainīt … veidot derīgus un darboties spējīgus .
  JUDINA KUNGS un vakar notikušajā ļoti perfektajā raidījumā klātesošie dalībniekiperfekti parādīja visai sabiedrībai … mūsu LATVIJAI KAS IR TICIS IZVEIDOTS UN KĀ LABĀ !
  MUMS TO VAJAG ….?
  MAN NEVAJAG TĀDU BARDAKU .
  VISIEM VAKARDIENAS RAIDĪJUMA DALĪBNIEKIEM PALDIES PAR DARBU !
  JUDINA KUNGAM VADĪBĀ … KOPĀ ar pārējiem sadarbojoties ir jāatrisina … jāturpina un jāsakārto gan šī lieta , gan jāveido derīga likumdošana .

 9. Acīmredzot, Sudrabas kundze neiederas kompānijā un ir ar savu viedokli. Tādi dīķī nav vēlami.

 10. Cirks. Cirks par nodokļu maksātāju naudu.
  Ja ir kārtība – ir Saeimas partijas frakcija ir pārstāvis komisijā
  nav Saeimas partijas frakcijas nav pārstāvja komisijā.
  Tikai pēc īsto komunistu un čekistu likumiem – mēs esam likums un tie buržuju deputātu likumi nav jāievēro = to labi varēja redzēt Saeimas balsojumā par Ingunas Sudrabas (NSL) atsaukšanu no “oligarhu lietas”, jo frakcijas jau nav… – Sudraba paliek amatā… – domā ko gribi.
  Šī Saeima jau sapuvusi un varbūt vel dažiem nāks saprašana par Zatlera rīkojumu N.2 un Kārļa 15. maiju.
  Logs jātavet un tā telpa ir jāizvēdina – varbūt vajadzēja palikt pie 3 gadīgas Saeimas – 4. gadā manāma puvuma smaka pat =Vēl daži VL-TB/LNNK deputāti arī esot izņēmuši balsošanas kartītes, kā rezultātā atsevišķi Latvijas Reģionu apvienības pārstāvji pārmeta, ka tieši VL-TB/LNNK pasargājusi Sudrabu no atsaukšanas.= Visu latvijai rindās…

 11. Ka var Sudraba būt par priekšsēdētāju, ja viņai nav pielaides valsts noslēpumam? Tas tik var notikt banānu republikā. Kāpēc viss noslepenots? Kāpēc tauta nedrīkst zināt visu. Tas ir tas pats, kad zaglis apzog māju un mēs nezinām ko viņš ir nozadzis un nezinām zagļa vārdu.

Draugiem Facebook Twitter Google+