Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
15. augusts, 2014
Drukāt

Lietuvā atkal runā par žoga būvi pret cūku mēri

mezacuka_leta3

Vēršoties plašumā Āfrikas cūku mērim (ĀCM), Lietuvas Cūku audzētāju asociācija aicinājusi Zemkopības ministriju atgriezties pie pretrunīgi vērtētās idejas par žoga būvi gar Baltkrievijas robežu.

Tiekoties ar zemkopības ministri Virgīniju Baltraitieni, lai apspriestu slimības izplatības apturēšanas iespējas, cūku audzētāji izteikuši cerību, ka šāds žogs ierobežotu mežacūku migrāciju un samazinātu zaudējumus, ko cieš lauksaimnieki. Vienlaikus asociācijas pārstāvji uzsvēra, ka lielāka uzmanība jāvelta biodrošības prasību ievērošanai, mazo saimniecību uzraudzībai un mežacūku skaita samazināšanai. Iepriekš zemkopības ministre un Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienesta direktors Jons Miļus pauduši viedokli, ka šobrīd celt žogu gar Baltkrievijas robežu nebūtu lietderīgi. Ideju par žoga būvi gar Polijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas robežām ar Krieviju un Baltkrieviju, lai ierobežotu bīstamās slimības izplatību, Lietuva pirmo reizi izvirzīja pērnvasar, kad pašās Baltijas valstīs ĀCM vēl nebija atklāts. Tika cerēts, ka vērienīgās būves izmaksas segs Eiropas Savienība, bet šī iecere izpelnījās ļoti pretrunīgus vērtējumus. Pērn EK cīņai ar ĀCM Lietuvai piešķīra nepilnu pusotru miljonu eiro, lai gan Lietuva bija lūgusi 14 miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+