Mobilā versija
+7.7°C
Eiženija, Ženija
Svētdiena, 26. marts, 2017
15. augusts, 2014
Drukāt

Lietuvā atkal runā par žoga būvi pret cūku mēri

mezacuka_leta3

Vēršoties plašumā Āfrikas cūku mērim (ĀCM), Lietuvas Cūku audzētāju asociācija aicinājusi Zemkopības ministriju atgriezties pie pretrunīgi vērtētās idejas par žoga būvi gar Baltkrievijas robežu.

Tiekoties ar zemkopības ministri Virgīniju Baltraitieni, lai apspriestu slimības izplatības apturēšanas iespējas, cūku audzētāji izteikuši cerību, ka šāds žogs ierobežotu mežacūku migrāciju un samazinātu zaudējumus, ko cieš lauksaimnieki. Vienlaikus asociācijas pārstāvji uzsvēra, ka lielāka uzmanība jāvelta biodrošības prasību ievērošanai, mazo saimniecību uzraudzībai un mežacūku skaita samazināšanai. Iepriekš zemkopības ministre un Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienesta direktors Jons Miļus pauduši viedokli, ka šobrīd celt žogu gar Baltkrievijas robežu nebūtu lietderīgi. Ideju par žoga būvi gar Polijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas robežām ar Krieviju un Baltkrieviju, lai ierobežotu bīstamās slimības izplatību, Lietuva pirmo reizi izvirzīja pērnvasar, kad pašās Baltijas valstīs ĀCM vēl nebija atklāts. Tika cerēts, ka vērienīgās būves izmaksas segs Eiropas Savienība, bet šī iecere izpelnījās ļoti pretrunīgus vērtējumus. Pērn EK cīņai ar ĀCM Lietuvai piešķīra nepilnu pusotru miljonu eiro, lai gan Lietuva bija lūgusi 14 miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (7)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+