Mobilā versija
Brīdinājums -2.9°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
15. augusts, 2014
Drukāt

Lietuvā atkal runā par žoga būvi pret cūku mēri

mezacuka_leta3

Vēršoties plašumā Āfrikas cūku mērim (ĀCM), Lietuvas Cūku audzētāju asociācija aicinājusi Zemkopības ministriju atgriezties pie pretrunīgi vērtētās idejas par žoga būvi gar Baltkrievijas robežu.

Tiekoties ar zemkopības ministri Virgīniju Baltraitieni, lai apspriestu slimības izplatības apturēšanas iespējas, cūku audzētāji izteikuši cerību, ka šāds žogs ierobežotu mežacūku migrāciju un samazinātu zaudējumus, ko cieš lauksaimnieki. Vienlaikus asociācijas pārstāvji uzsvēra, ka lielāka uzmanība jāvelta biodrošības prasību ievērošanai, mazo saimniecību uzraudzībai un mežacūku skaita samazināšanai. Iepriekš zemkopības ministre un Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienesta direktors Jons Miļus pauduši viedokli, ka šobrīd celt žogu gar Baltkrievijas robežu nebūtu lietderīgi. Ideju par žoga būvi gar Polijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas robežām ar Krieviju un Baltkrieviju, lai ierobežotu bīstamās slimības izplatību, Lietuva pirmo reizi izvirzīja pērnvasar, kad pašās Baltijas valstīs ĀCM vēl nebija atklāts. Tika cerēts, ka vērienīgās būves izmaksas segs Eiropas Savienība, bet šī iecere izpelnījās ļoti pretrunīgus vērtējumus. Pērn EK cīņai ar ĀCM Lietuvai piešķīra nepilnu pusotru miljonu eiro, lai gan Lietuva bija lūgusi 14 miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+