×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. februāris, 2012
Drukāt

Atkal sapurina zelta priedi


ciekurs2_ts_17

Piektdien Mežaparkā notika meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs” pasniegšana. Nominācijā “Par mūža ieguldījumu” apbalvotie saņēma arī zelta priedes sēkliņu. 


 

Smago “Zelta čiekuru” un tiesības nēsāt pie krūtīm zelta priedes sēkliņu šogad saņēma pedagogs Viesturs Bahs, mežsaimnieks Uldis Georgs Gavrilovs, ilggadējs Valsts meža dienesta ugunsapsardzības daļas vadītājs Arnis Gertners, mežsaimnieks Lucijans Vuguls un Dr. habil. silv. Pēteris Zālītis, Latvijas valsts mežzinātnes institūta “Silava” vadošais pētnieks.

Laureāti nominācijā “Par inovatīvu uzņēmējdarbību” bija mežsaimniecības uzņēmums SIA “Krauzers”, daudznozaru kompānija SIA “Ošukalns” un mēbeļu ražotāji – SIA “Valmieras Mēbeles”. Galveno balvu saņēma SIA “Ošukalns”.

Laureāti nominācijā “Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā” bija meža īpašnieks Aivars Bergmanis, Meža konsultāciju pakalpojumu centra Madonas – Cēsu nodaļas vadītāja Mairita Bondare un AS “Latvijas finieris” personāla attīstības dienesta direktore Anda Būmane. Galveno balvu saņēma Aivars Bergmanis.

Laureāti nominācijā “Par ilgtspējīgu saimniekošanu” bija meža īpašnieki Guntis Ezis, Jānis Kebbe un Raimonds Mežaks. Galveno balvu saņēma Jānis Kebbe.

Taču šogad meža auglības simbolu – “Zelta čiekuru” – saņēma ne tikai laureāti nominācijā “Par mūža ieguldījumu” un pa vienam no pārējām trīs nominācijās izvirzītajiem pretendentiem, bet visi, kas tikuši virzīti šai balvai, jo bez lielā, “galvenā” čiekura bija arī seši mazi čiekuriņi, kas aizstāja iepriekšējos gados izsniegtos “Zelta čiekura” laureātu diplomus.

Aivars Berķis, Meža dienu komitejas loceklis: “Šogad nosaukt balvas saņēmējus mums bija vieglāk tāpēc, ka vairākiem cienījamiem mežsaimniekiem lielās konkurences dēļ nominācijā “Par mūža ieguldījumu” šis gods netika parādīts pērn. Tiem arī devām priekšroku. Taču pārējās nominācijās mums bija grūti atlasīt pašus labākos, jo nav viegli salīdzināt mežkopjus, kuri strādā ar izlases cirti, un tos, kuri apsaimnieko lielas mežu platības, strādājot ar tradicionālām metodēm. Vērā tika ņemtas visu meža nozares organizāciju, kas virzījušas balvai savus pretendentus, intereses un visi balvai nominētie, bez šaubām, savā jomā ir līderi.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+