×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
29. augusts, 2012
Drukāt

Atkal skatām Londonu


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Paralimpiskajās spēlēs, ko šodien svinīgi atklās Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā, startēs 4200 sportistu no 166 valstīm, tostarp astoņi no Latvijas.
 Paralimpiskajās spēlēs piedalās sportisti ar fizisku invaliditāti, kuras pakāpi katram noteic starptautiska medicīnas komisija, klasificējot viņu kādā no sešām grupām.

Vairākos sporta veidos, piemēram, vieglatlētikā un peldēšanā, tiek reģistrēti arī paralimpiskie rekordi.

Šovakar paralimpisko spēļu atklāšanā noteikti tiks atgādināts, ka Londonā atrodamas arī to saknes. 1948. gadā olimpisko spēļu dienās ārsts Ludvigs Gutmans aicināja vairākus Otrā pasaules kara invalīdus Londonā piedalīties starptautiskajās ratiņkrēslu spēlēs. Tās guva tik plašu atzinību, ka pēc kāda laika pārtapa tradīcijā, taču ar citu nosaukumu. Sākot ar 1992. gadu, paralimpiskās spēles gan vasarā, gan ziemā seko olimpiskajām pāris nedēļas vēlāk tās pašas pilsētas sporta bāzēs un citos olimpiskajos objektos.

Sagadījies, ka tieši 1992. gadā Barselonā debiju piedzīvoja Latvijas paralimpieši un kopš tā laika nav izlaiduši nevienas spēles, izcīnot astoņas medaļas. Piecas no tām ieguvis Aigars Apinis. 2000. gadā no Sidnejas viņš pārveda pa bronzas medaļai diska mešanā un lodes grūšanā, četrus gadus vēlāk Atēnās kļuva par paralimpisko spēļu čempionu diska mešanā un tāpat – 2008. gadā Pekinā, kur vēl izcīnīja sudraba medaļu lodes grūšanā. Apinim pieder arī paralimpiskie rekordi šajās vieglatlētikas disciplīnās – attiecīgi 20,88 m un 10,03 m.

Savās ceturtajās paralimpiskajās spēlēs Aigars Apinis (39) joprojām ir mūsu komandas līderis. Londonā lodes grūdēju un diska metēju sacensībās piedalīsies arī Taiga Kantāne (42), Andis Ozolnieks (32) – tikai lodes grūšanā, Liene Gruzīte (26) – gan šajā disciplīnā, gan tāllēkšanā, kas Londonai kvalificēties ļāva arī Dmitrijam Silovam (23) un Edgaram Kļaviņam (21), kurš pēc tam vēl piedalīsies 200 m skrējienā. Jānis Plotnieks (41) peldbaseinā startēs 100 m distancē uz muguras, Rihards Snikus (24) – jātnieku sacensībās iejādē un brīvajā stilā. Silovs, Kļaviņš, Plotnieks un Snikus paralimpiskajās spēlēs ir debitanti. Sportistiem līdzi uz Londonu devušies pieci treneri, divas asistentes, divas mediķes, kā arī vēl četri palīgi. Delegācijas vadītāja ir Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.

Paralimpiskās spēles turpināsies līdz 9. septembrim. Pirmie no mūsējiem jau piektdien startēs Aigars Apinis, Liene Gruzīte un Rihards Snikus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+