Latvijā
Kriminālziņas

Atkal Torņkalnā kādam vīrietim no krāna tek grādīgā dzira 16

Foto Valsts policija

Torņakalnā jau atkal no kādas mājas bēniņiem tecējis alkohols, informēja Valsts policijā (VP).

VP bija saņēmusi operatīvo informāciju, ka kādā dzīvoklī Torņakalnā, iespējams, tiek tirgots nelegālais alkohols. Septembra sākumā minētajā vietā ieradās kriminālpolicijas darbinieki, kas specializējas nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanā, lai veiktu kratīšanu. Tās laikā likumsargi atklāja, ka mājas bēniņos ir novietota muca, kas piepildīta ar nezināmas izcelsmes alkoholu. No mucas uz stāvu zemāk esošo dzīvokli veda caurule. Kad klients gribēja nopirkt grādīgo dziru, pārdevējam atlika vien atgriezt krānu, un no tā plūda alkohols.

Likumsargi aizdomās par alkohola tirdzniecību turpat aizturēja 1975. gadā dzimušu vīrieti, kurš jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par šādiem likumpārkāpumiem.
Kratīšanas laikā policisti atsavināja 100 litru šķidruma ar alkoholam līdzīgu smaržu, kā arī 100 cigarešu “KISS” bez akcīzes markām un 20 cigarešu “NZ8” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Šī gan nav pirmā reize, kad policija konstatē, ka šajā adresē tiek tirgota nelegāla grādīgā dzira. Jau ziņojām, ka šā gada 25. maijā Zemgales iecirkņa policisti aizdomās par alkohola tirdzniecību šajā pašā dzīvoklī uzsāka administratīvo lietvedību pret citu personu. Toreiz likumsargi vien pēc dzīvokļa rūpīgas izpētes atklāja neparasto sistēmu, ar kuras palīdzību alkohols tiek pievadīts dzīvoklim.

Saistībā ar nesen atklāto noziegumu pret 1975. gadā dzimušo vīrieti uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 2211 panta 1. daļas – par nelikumīgu alkoholisko dzērienu realizāciju. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Saistītie raksti
LA.lv