×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
30. jūlijs, 2016
Drukāt

Atkal uzlauzts ASV demokrātu kampaņas štāba datortīkls (2)

Foto-APFoto-AP

ASV Demokrātu partija piektdien, 29.jūlijā, apstiprinājusi, ka atkal noticis uzbrukums viņu datortīklam, hakeriem piekļūstot prezidenta amata kandidātes Hilarijas Klintones kampaņas štāba izmantotajai datu analīzes sistēmai.

Tas jau ir trešais hakeru uzbrukums partijas datortīkliem pēdējās nedēļas laikā.

Hakeriem bijusi piecas dienas ilga piekļuve uzlauztajai programmai, taču nav pierādījumu, ka kāda datorsistēma būtu inficēta.

Klintones kampaņas štāba pārstāvji norādīja, ka viņi nav vienīgie, kas izmanto Demokrātu nacionālās komitejas (DNC) vēlētāju analīzes sistēmu, piebilstot, ka šīs sistēma nesatur tādus sensitīvus datus kā sociālās apdrošināšanas numuri vai informācija par kredītkartēm.

Kā ziņots, tīmekļa vietne “WikiLeaks” pagājušās nedēļas beigās publiskoja aptuveni 20 000 e-pasta vēstuļu, kas bija iegūtas no DNC datorsistēmas un no kurām noprotams, ka Demokrātu partijas līderi centušies kaitēt Klintones bijušā sāncenša Vermontas senatora Bērnija Sandersa kampaņai cīņā par demokrātu nomināciju startam prezidenta vēlēšanās.

Pēc šīs informācijas nopludināšanas no amata bija spiesta atkāpties Demokrātu partijas priekšsēdētāja Debija Vasermane-Šulca.

Tajā pašā laikā par savas datorsistēmas uzlaušanu paziņoja arī Demokrātu Kongresa kampaņas komiteja, kas vāc līdzekļus un sniedz atbalstu partijas kandidātiem uz Pārstāvju palātu.

Izmeklēšana uzticēta Federālajam izmeklēšanas birojam (FIB), un izskanējuši pieņēmumu, ka demokrātu datorsistēmu uzlaušanā varētu būt vainojama Krievija, kas tādējādi cenšas ietekmēt ASV prezidenta vēlēšanu iznākumu par labu republikāņu kandidātam Donaldam Trampam.

Kremlis šādas apsūdzības nosaucis par absurdām.

Tikmēr “WikiLeaks” dibinātājs Džūljens Asanžs paziņojis, ka sekos citu materiālu publiskošana par Klintoni, ar kuriem varētu būt pietiekami, lai iegūtu prezidenta amata kandidāti cietumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šitai k…i sen vajadzēja sēdēt valsts mājā un ēst valsts barību. Vai tad nu FIB veiks objektīvu izmeklēšanu un nodos tiesai izmeklēšanai..? Lai nu kā, bet Donalds Tramps ir ledlauzis ASV politiskā arēnā iezīmējot laikmetu maiņu nekas vairs nebūs tā kā bijis.

  2. ASANDŽAM JĀPARŪPĒJAS, LAI ABI KANDIDĀTI SĒDĒTU CIETUMĀ… TRAMPS PAR KRIEVIJAS PUBLISKU KŪDĪŠANU UZLAUZT OTRAS KANDIDĀTES ŠTĀBA DATORTĪKLUS!??

Draugiem Facebook Twitter Google+