Pasaulē
Eiropa

Atkāpies “Uber” ģenerāldirektors 16

Treviss Kalaniks ir atkāpies no amata. REUTERS/LETA

ASV kopbraukšanas pakalpojumu kompānija “Uber” trešdien apstiprināja, ka tās ģenerāldirektors un viens no dibinātājiem Treviss Kalaniks ir atkāpies no amata.

Kalaniks jau bija devies atvaļinājumā ar mērķi atjaunot uzticību vairākos skandālos ierautajai kompānijai, bet otrdien viņš ir aizgājis no kompānijas pēc tam, kad to pieprasīja pieci no lielākajiem “Uber” investoriem, pirms oficiāla paziņojuma izplatīšanas vēstīja laikraksts “The New York Times”.

“Varu apstiprināt, ka Treviss ir atkāpies,” ziņu aģentūru AFP informēja kompānijā.
Kompānijas preses pārstāvis norādīja, ka padomes paziņojumā ir uzsvērts, ka “Trevisam “Uber” vienmēr ir bijis pirmajā vietā”.

“Tas ir drosmīgs lēmums un viņa ziedošanās kompānijai un mīlestības pret “Uber” apliecinājums,” norādīja kompānijā.

“Uber” pēdējā laikā izjūt arvien lielāku spiedienu mainīt vadības stilu un darbavietas kultūru, kā rezultātā ir iesniegtas sūdzības par seksuālu aizskaršanu un diskrimināciju.
Kompānija norādīja, ka Kalaniks arī turpmāk būs kompānijas valdes loceklis.

“Uber” ir pasaulē bagātākais riska kapitāla jaunuzņēmums, kura vērtība tiek lēsta ap 68 miljardiem ASV dolāru (61 miljards eiro). Tas darbojas vairākos desmitos valstu, neskatoties uz problēmām ar dažādiem tirgus regulatoriem un tradicionālo taksometru kompāniju protestiem.
Kalaniks ir bijis “Uber” panākumu dzinējspēks, neskatoties uz daudzajiem skandāliem.

LA.lv