Ekonomika
Bizness

Atkāpjas “Latvijas autoceļu uzturētāja” valdes priekšsēdētājs Kononovs 0

AS “Latvijas autoceļu uzturētāja” valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs atkāpies no amata. Foto – LETA

No amata atkāpies AS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmumā.

Kononovs atbilstoši Komerclikumam iesniedzis paziņojumu par amata atstāšanu LAU un par to informējis akcionāru – Satiksmes ministriju. Amatu viņš atstāj no otrdienas.

Uzņēmumā skaidroja, ka Kononovs nolēmis atkāpties personīgu iemeslu dēļ. Par LAU valdes priekšsēdētāju viņš kļuva 2011.gada novembrī, savukārt šā gada novembrī būtu beidzies viņa otrais pilnvaru termiņš uzņēmuma vadītāja amatā.

Kompānijas padome par valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju iecēlusi Gunti Karpu. Vienlaikus padome izsludinās atklātu konkursu uz LAU valdes priekšsēdētāja amatu.

Darbu uzņēmuma valdē turpina Anastasija Udalova un Oskars Zemītis, kā arī Karps.
Kononovs aģentūrai LETA norādīja, ka atkāpies personīgu motīvu vadīts, bet nesniedza plašākus komentārus, kāpēc šādu soli spēris dažus mēnešus pirms amata pilnvaru termiņa beigām. “Tās ir manas personīgas domas, tāpēc plašāku komentāru nebūs,” viņš teica.

LAU izveidots 2006.gada 6.jūnijā, apvienojot četras kapitālsabiedrības – AS “Centrālā reģiona ceļi”, AS “Latgales ceļi”, AS “Kurzemes ceļi”, AS “Vidzemes ceļi”. LAU ir stratēģisks valsts autoceļu infrastruktūras uzturēšanas uzņēmums, kas nodrošina valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbu plānošanu un veikšanu, pašvaldību maģistrālo, tranzītu ielu un citu autoceļu ikdienas uzturēšanu, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts – ražošanu.

LA.lv