Latvijā
Novados

Atkāpjas Mērsraga mērs, saglabājot naudīgāku amatu ostā 0

Cilvēki piedalās pašvaldību vēlēšanās. Foto – LETA

No amata atkāpies jaunievēlētais Mērsraga novada domes priekšsēdētājs Jānis Budreika (LZS), kurš jūnijā jaunajā amatā nostrādājis tikai dažas dienas un pēc tam izmantojis darba nespējas lapu.

Budreika nolicis arī domes deputāta mandātu, bet joprojām turpina pildīt Mērsraga ostas pārvaldnieka pienākumus, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Kā liecina amatpersonu deklarācijas par 2016.gadu, Budreika par darbu Mērsraga ostā pērn saņēmis 32 351 eiro, savukārt Mērsraga mērs togad par darbu domē saņēmis 15 382 eiro.

Mērsraga novada domē skaidroja, ka Budreikam bijusi darbnespējas lapa jau kopš jūnija otrās puses, bet domes darbu faktiski visu šo laiku vadījis domes priekšsēdētāja vietnieks Roberts Šiliņš (“Mēs Mērsraga novadam”). Budreika no amata atkāpies 7.augustā.

Pats Budreika savu lēmumu atkāpties no domes priekšsēdētāja amata skaidroja ļoti lakoniski: “Tas ir saistībā ar veselību. Vairāk komentāru nebūs.”

Nedaudz vēlāk, vēlreiz sazvanīts, Budreika apstiprināja, ka saglabās Mērsraga ostas pārvaldnieka amatu. Viņš nevēloties tērēt laiku, atkal skaidrojot savu lēmumu, tāpēc aicināja iepazīties ar pašvaldības izdevumā “Mērsraga Avīze” publicēto skaidrojumu. Tajā Budreika norāda, ka abos amatos reizē nevarot būt, tāpēc bijis jāpieņem lēmums, kurus pienākumus pildīt turpmāk. Pēc “smagām pārdomām” viņš nolēmis turpināt ostas pārvaldnieka darbu. Šāda lēmuma pamatā bijuši divi apsvērumi – veselība un tas, ka pirms vēlēšanām izvirzītais virsuzdevums – pārmaiņas novadā – bijis izpildīts.

“Pēdējie četri gadi bija jāstrādā lielā spriedzē. Stresa režīmu noteica attiecības ar iepriekšējo novada domes priekšsēdētāju. Bija izveidojies interešu konflikts, norisa tiesas process par goda un cieņas aizskaršanu, ko ierosināju es, bija nepamatota manis atstādināšana no darba, ko izprovocēja bijušais domes priekšsēdētājs,” pašvaldības izdevumā skaidro Budreika.

“Lai gan šāda politika nesasniedza savu mērķi, tas viss nepalika bez nopietnām sekām, pārdzīvojumu rezultātā biju spiests meklēt palīdzību pie mediķiem. Faktiski es biju “izdedzis”, arī pēdējo (aizvadīto) mēnesi man bija darba nespējas lapa. Šis laiks man pagāja smagās pārdomās. Izanalizējis situāciju, sapratu, ka sava veselības stāvokļa dēļ man pareizāk ir palikt līdzšinējā darbā – ostas pārvaldnieka amatā,” teikts Budreikas skaidrojumā.

“Otrkārt, uz vēlēšanām un vispār pēdējo gadu laikā izvirzītais uzdevums – jaunas pārmaiņas novadā – bija izpildīts. Pēc virsuzdevuma izpildes un rezultāta sasniegšanas sapratu, ka tagad uz apstākļiem ir jāskatās ar skaidru redzējumu, tas ir, kā formēt pašvaldību, lai tā patiesi darbotos ar pilnu atdevi un novada iedzīvotāju interesēs,” norāda Budreika. Viņaprāt, pašlaik domes vairākumā esošajiem pieciem deputātiem no Latvijas Zemnieku savienības (LZS) un “Mēs Mērsraga novadam” sarakstiem ir vienota izpratne un programma par to, kā jāattīstās Mērsragam.

Bijušajam Mērsraga novada domes priekšsēdētājam Laurim Karlsonam, kura saraksts “Demokrātiju visiem” pēc jūnijā notikušajām vēlēšanām palika domes opozīcijā, šajā jautājumu ir cits viedoklis. “Mērķis bija ļoti skaidrs – tikt vaļā no manis, kas ir izdevies,” aģentūrai LETA paziņoja Karlsons.

“Tas nav nekāds pārsteigums. Budreika gandrīz nevienu dienu darbā tā arī neieradās. It kā saslima, bet daudz labāk apmaksātā ostas pārvaldnieka amata pienākumus viņš var pildīt,” turpināja Karlsons. Aģentūra LETA pašvaldībā noskaidroja, ka darbnespējas lapa Budreikam bijusi arī Mērsraga ostas pārvaldē, bet pašlaik viņš ir atgriezies pie ostas pārvaldnieka pienākumu pildīšanas.

Kā aģentūrai LETA sacīja domes priekšsēdētāja vietnieks Šiliņš, jauno domes priekšsēdētāju, visticamāk, ievēlēs līdz šī mēneša beigām. Konkrēts ārkārtas sēdes datums gan pašlaik vēl neesot zināms. Tāpat Šiliņa rīcībā neesot informācijas, kādus kandidātus deputāti varētu izvirzīt šim amatam. “Ja mani izvirzīs, noteikti neatteikšos kandidēt,” atzina Šiliņš.

Kā ziņots, Mērsraga novada domē četrus mandātus ieguvis iepriekšējā sasaukuma pašvaldības vadītāja Karlsona saraksts “Demokrātiju visiem”, trīs mandāti ir LZS, bet divi mandāti – “Mēs Mērsraga novadam”. Četri mandāti Karlsonam nenodrošināja absolūtu vairākumu domē, un viņa saraksts palika opozīcijā.

16.jūnijā par domes priekšsēdētāju tika ievēlēts Budreika. Par Budreiku balsoja trīs deputāti no LZS saraksta un divi deputāti no vēlētāju apvienības “Mēs Mērsraga novadam”. Savukārt četri vēlētāju apvienības “Demokrātiju visiem” deputāti, paliekot mazākumā, balsoja par sava saraksta pārstāvi – iepriekšējo pašvaldības vadītāju Karlsonu.

LA.lv