Pasaulē
Eiropa

Atkāpjas ministru pāris0


Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs
Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs
Foto – AFP/LETA

Vēl pirms pāris nedēļām darba ministra vietniece bezdarba jautājumos Ranja Antonopoulu “LA” un citiem žurnālistam stāstīja par pabalstiem bezdarbniekiem, bet šonedēļ pati spiesta atkāpties pabalstu dēļ.

Publicējot ikgadējo deklarāciju, izrādījās, ka viņa katru mēnesi saņēmusi ap 1000 eiro lielu pabalstu par mājām Atēnā (23 000 eiro divos gados), ziņo aģentūra “Associated Press”. Viņas deklarētais mājsaimniecības gada ienākums ir vairāk nekā pusmiljons eiro. Viņas vīrs ir Dimitris Papadimitru – 71 gadu vecais ASV ekonomikas profesors. Tā kā viņš ir valdības loceklis – Grieķijas ekonomikas un attīstības ministrs – nākamajā dienā bija spiests atkāpties arī viņš.

Sievai pieder aktīvi 340 000 ASV dolāru vērtībā, vīram – 2,7 miljonu vērtībā. Kaut gan šis pāris ir starp bagātākajiem valdības locekļiem, pabalsts viņiem pienācās likumīgi, jo viņu pastāvīgā dzīvesvieta ir ASV, kur viņi abi ir pasniedzēji. Viņi pievienojās Grieķijas valdībai 2015. gadā. Valstī, kura atkarīga no starptautiskajiem aizdevējiem un kurā ir 21% bezdarbs, šis ir morālas dabas, ne juridisks jautājums.

Šīs atkāpšanās starptautisko novērotāju vērtējumā ir nopietns trieciens kreisajai Aleksa Cipra valdībai, kura savu politisko kapitālu guvusi, apsūdzot konservatīvo un sociālistu opozīcijas partijas kukuļņemšanā, radu būšanā un augstprātībā krīzes gados. Valdība jau paziņojusi, ka tā plāno atcelt mājokļa pabalstu valdības locekļiem, kuri nav parlamenta deputāti.

LA.lv