Pasaulē
Eiropa

Atkāpjas Polijas premjerministre 0

Polijas premjerministre Beata Šidlo. Foto – AFP/LETA

Polijas premjerministre Beāta Šidlo ceturtdien atkāpusies no amata, un viņas vietā stāsies finanšu ministrs Mateušs Moraveckis, paziņojusi valdošā konservatīvā partija “Likums un taisnīgums” (PiS).

Partijas preses pārstāve žurnālistiem Varšavā pavēstīja, ka Šidlo ir iesniegusi savu atlūgumu PiS politiskajai komitejai.

“”Likums un taisnīgums” politiskā komiteja ierosinājusi Mateuša Moravecka kandidatūru premjerministra amatam,” paziņoja partijas preses pārstāve.

Jau vēstīts, ka Polijas konservatīvā valdība Šidlo vadībā ceturtdien viegli izturēja opozīcijas pieprasīto neuzticības balsojumu, kas nebija nekāds pārsteigums, ņemot vērā, ka PiS parlamentā ir vairākums.

Pirms balsojuma Polijas prezidents Andžejs Duda tikās ar Šidlo un PiS līderi Jaroslavu Kačiņski, lai apspriestu plānus par pārkārtojumiem valdībā.

Lai arī valdība bauda lielu sabiedrības atbalstu, tiek uzskatīts, ka Kačiņskis iestājies par pārmaiņām.

Valdības kritiķi savukārt apgalvo, ka visas šīs spekulācijas par valdības nākotni un izmaiņas domātas uzmanības novēršanai no kritizētajiem likumprojektiem, kurus valdošā partija vēlas pieņemt piektdien, palielinot savu ietekmi pār tiesām.

LA.lv