Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
28. novembris, 2014
Drukāt

Atkāpjas Spānijas veselības ministre

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

A file picture taken on October 14, 2014 shows Spain's Minister of Health, Social Services and Equality Ana Mato looking on during a control session at the Senate in Madrid, in the wake of the Ebola virus situation in Spain. Spanish health minister Ana Mato resigned on November 26 after being named in graft scandal.

Spānijas veselības ministre Ana Mato atkāpusies no amata, jo bija saistīta ar plašu korupcijas skandālu.

Mato paziņoja, ka nav iesaistīta nevienā noziegumā, bet nolēmusi demisionēt valdības un valdošās Tautas partijas labā. Mato bijušais vīrs Hesuss Sepulveda, kurš bijis Madrides piepilsētas mērs no Tautas partijas, ir iesaistīts plašā kukuļņemšanas lietā. Izmeklēšanas tiesnesis pauda uzskatu, ka Mato laulības laikā “guvusi labumu” no vīra saņemtajiem kukuļiem, tomēr saskaņā ar oficiālu tiesas lēmumu Mato nebija zinājusi par vīra iespējamiem noziegumiem. Tiesneši izmeklē kukuļu došanu par kontraktiem jeb tā saukto “Gurtel” lietu, kurā iesaistītas sešu reģionu valdības no Tautas partijas. Korupcija notikusi no 1999. līdz 2009. gadam, kad tika sākta izmeklēšana. Augstās tiesas tiesnesis Pablo Russ paziņoja, ka viņam ir pierādījumi, lai par korupciju tiesātu 43 cilvēkus, arī Sepulvedu un trīs bijušos Tautas partijas kasierus.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+