×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. novembris, 2015
Drukāt

Atkārtoti lūdz izmeklēt PSRS izjukšanas likumību (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Krievijas parlamenta apakšnama – Valsts domes – deputāts Jevgēņijs Fjodorovs atkārtoti vērsies pie ģenerālprokurora Jurija Čaikas ar lūgumu izvērtēt lēmumu likumību, kas noveda pie PSRS izjukšanas, un saukt tiesas priekšā vainīgos.

Fjodorovs un viņa kolēģis Antons Romanovs jau jūnijā vērsās pie Čaikas ar līdzīgu lūgumu izvērtēt, vai 1991.gadā Baltijas valstu neatkarību atzinušās PSRS Valsts padomes izveidošana bija leģitīma. Toreiz Ģenerālprokuratūra paziņoja, ka, kaut arī tai pēc likuma ir jāizskata deputātu lūgumi, tā to raksturoja kā juridiski bezperspektīvu.

Jaunākajā lūgumā Fjodorovs atsaucas uz prezidenta Vladimira Putina oktobra beigās pausto, ka PSRS sabrukums bija humāna rakstura traģēdija, jo 25 miljoni etnisko krievu pret savu gribu palika aiz robežām. Kā uzskata deputāts, valsts galva tādējādi konstatējis, ka PSRS institūciju izjukšana noveda pie miljoniem cilvēku tiesību masveida pārkāpuma.

Fjodorovs par nelikumīgu uzskata PSRS prezidenta Mihaila Gorbačova rīkojumus par PSRS Valsts padomes izveidi, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas neatkarības atzīšanu, PSRS ministriju un valsts komiteju likvidēšanu, PSRS Augstākās padomes Republiku padomes izveidi, kas pieņēma deklarāciju par PSRS pastāvēšanas beigām.

Fjodorovs lūdz Čaiku veikt visaptverošu izmeklēšanu par PSRS izjukšanas apstākļiem un palīdzēt cietušajiem iesniegt tiesā prasības.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. VĀJPRĀTS!?? KAS krieviem 25 gadu laikā posmā NEĻĀVA UN VĒL JOPROJĀM NEĻAUJ ATGRIEZTIES SAVĀ ETNISKĀ VALSTĪ!????????????? KURI TIE CILVĒKI IR?????????????? Viņiem tika piedāvāta pat materiālā kompensācija… KAS ATKAL NOTIEK??? KAD LIKSIES MIERĀ??? VAI TAD NAV REDZAMS, KA VIŅI NEGRIB ATGRIEZTIES???????

Draugiem Facebook Twitter Google+