Ekonomika
Bizness

Atkārtoti noraida Vācijas uzņēmuma prasību par “Pure Chocolate” preču zīmēm 0


SIA “Pure Chocolate” fabrikā Pūrē ražotais produkts – uztura bagātinātājs no šokolādes “Purified”.
SIA “Pure Chocolate” fabrikā Pūrē ražotais produkts – uztura bagātinātājs no šokolādes “Purified”.
Foto: LETA

Rīgas apgabaltiesa pirmdien pasludināja spriedumu lietā, ar kuru pilnībā noraidīja Vācijas uzņēmuma “Tchibo Markenverwaltungs GmbH & Co” prasību pret Latvijas saldumu ražotāju “Pure Chocolate” par preču zīmju reģistrācijas atzīšanu par spēkā neesošu, aģentūrai BNS pastāstīja tiesas pārstāve Ieva Jankovska.

Spriedumu var pārsūdzēt kasācijas kārtībā 30 dienu laikā no pilna sprieduma izveidošanas dienas – pirmdienas, Augstākās tiesas Civillietu departamentā, kasācijas sūdzību iesniedzot Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijā.

Tiesa 14.septembrī apelācijas kārtībā lietu pabeidza skatīt pēc būtības.

Apelācijas sūdzību par pirmās instances tiesas spriedumu 2015.gada martā iesniedza prasītājs.

Arī Rīgas apgabaltiesa šogad 22.janvārī noraidīja “Tchibo Markenverwaltungs GmbH & Co” prasību pret “Pure Chocolate” par preču zīmju reģistrācijas atzīšanu par spēkā neesošu.

Pēc prasītāja ieskatiem, atbildētāja četras figurālās preču zīmes ir identiskas “Tchibo Markenverwaltungs GmbH & Co” starptautiskajai preču zīmei. Savukārt “Pure Chocolate” valdes priekšsēdētājs Pēteris Žimants aģentūrai BNS iepriekš uzsvēra, ka neatzīst par pamatotu Vācijas uzņēmuma prasību, norādot, ka četras figurālās preču zīmes nav identiskas.

“Tchibo Markenverwaltungs GmbH&Co” preču zīmes vārdu salikums ir “Pure Chocolate drink”, savukārt “Pure Chocolate” preču zīmi reģistrējusi kā “Pure Chocolate”, kurai virs burta “u” ir punktiņš, apzīmējot vietu no kurienes nāk uzņēmums. Tāpat vārdu salikumam “Pure Chocolate” apkārt ir trīs apļi, kas kopā veido dekoru -trifeli.

2014.gadā “Pure Chocolate” strādāja ar 3,348 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 45,4% vairāk nekā 2013.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa saruka par 41,7% – līdz 21 tūkstotim eiro.

“Pure Chocolte” ir dibināts 2007.gadā, un tas pieder vairākām privātpersonām, tostarp visvairāk kapitāldaļu pieder Pēterim Žimantam (36,67%).

LA.lv