×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
20. septembris, 2013
Drukāt

Atkārtoti pagarināts Strīķes disciplinārlietas izmeklēšanas termiņš

Foto - LETAFoto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) līdz 20.oktobrim pagarināts KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes disciplinārlietas izmeklēšanas termiņš.

 

Disciplinārlietu KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks ierosināja 13.augustā, un tā jau vienreiz tika pagarināta. KNAB priekšnieka vietnieces Ilzes Jurčas vadītājai disciplinārlietas izmeklēšanas komisijai bija uzdots veikt disciplinārlietas izmeklēšanu un sagatavot slēdzienu līdz šodienai.

KNAB pārstāve Inta Šaboha aģentūrai LETA pavēstīja, ka saskaņā ar noteikumiem disciplinārlietas izmeklēšanas termiņš ir viens mēnesis, tomēr pēc komisijas motivēta lūguma KNAB priekšnieks izmeklēšanas termiņu var pagarināt uz laiku, kas nav ilgāks par četriem mēnešiem, bet gadījumā, ja nepieciešama ilgstoša faktu konstatācija, KNAB priekšnieks termiņu var pagarināt uz laiku, kas nav ilgāks par gadu.

Šajā gadījumā disciplinārlietas izmeklēšanas termiņš, pēc komisijas motivēta lūguma, ir pagarināts līdz 20.oktobrim.

Lai gan oficiāli KNAB to neatklāj, “Latvijas Radio” (LR) šovakar ziņoja, ka šonedēļ ar Streļčenoka lēmumu disciplinārlietas komisijas sastāvs tika papildināts. Līdz šim tajā darbojās Jurča, Valsts kancelejas Juridiskā departamenta vadītāja vietniece Solveiga Līce un Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors Uvis Kozlovskis.

Tagad tajā iekļauti arī Labklājības ministrijas juriskonsults Māris Knoks un divi KNAB novēršanas bloka darbinieki – Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas galvenais speciālists Jānis Bautris un Politisko organizāciju finanšu kontroles nodaļas galvenā speciāliste Vineta Ostrovska, ziņo LR.

Disciplinārlieta ierosināta par rīcību, pildot KNAB priekšnieka pienākumus un atceļot KNAB priekšnieka 27.jūnija rīkojumu, ar kuru izbeigtas darba tiesiskās attiecības pārbaudes laikā ar KNAB galveno speciālisti, un 27.jūnija rīkojumu, ar kuru Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai Ilzei Draveniecei piemērots disciplinārsods. Tāpat disciplinārlieta ierosināta par rīkojumu, ar kuru darbā pieņemta kāda izmeklētāja.

Streļčenoks uzskata, ka Strīķe veikusi darbības, kas liecina par iespējamu amata pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, tādējādi veicot darbības pretēji iestādes interesēm, nav ievērojusi darba tiesiskās attiecības reglamentējošos normatīvos aktus un valsts pārvaldes procesus reglamentējošos normatīvos aktus.

KNAB likums nosaka, ka biroja amatpersonai par disciplinārpārkāpumu var piemērot šādus disciplinārsodus – piezīmi, rājienu, mēnešalgas samazināšanu, pazemināšanu amatā uz laiku līdz trim gadiem vai atbrīvošanu no amata.

Biroja priekšnieks disciplinārsodu uzliek 10 dienu laikā no dienesta pārbaudes pabeigšanas dienas. Lēmumu par disciplinārsoda piemērošanu var pārsūdzēt tiesā mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Strīķe aģentūrai LETA iepriekš teica, ka rīkojumus pieņēmusi, kad Streļčenoka atvaļinājuma laikā pildījusi KNAB priekšnieka pienākumus. Pieņemtie lēmumi bijuši iestādes interesēs, lai nodrošinātu korupcijas apkarošanu un biroja funkcionēšanu.

Ziņots arī, ka pēdējos mēnešos birojā atkal uzjundījušas domstarpības. KNAB priekšnieks vakar piemērojis disciplinārsodu – atbrīvošanu no amata – Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai Ilzei Draveniecei. Pagaidām KNAB nav atklājis Streļčenoka lēmuma pamatojumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+