×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
8. novembris, 2012
Drukāt

Atkārtoti rosina ļaut pasē ierakstīt tās turētāja tautību

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālā apvienība “Visu Latvija!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) ir atkārtoti iesniegusi grozījumus Personu apliecinošu dokumentu likumā par tautības ierakstu pasē, aģentūru LETA informēja nacionālās apvienības preses sekretāre Laila Ozoliņa.

Deputātu priekšlikums paredz, ka pēc pilsoņa vai nepilsoņa brīvas gribas pasē ieraksta viņa tautību un ka personām, kuras pēc 2012.gada 1.aprīļa ir saņēmušas jaunu pasi, ir tiesības prasīt tautības ierakstu pasē, nemaksājot par to valsts nodevu.

Nacionālā apvienība uzskata, ka grozījumi ir nepieciešami, lai atjaunotu līdz 2012.gada 1.aprīlim spēkā esošo likuma normu, kas noteica, ka pēc pilsoņa vai nepilsoņa pases turētāja vēlēšanās papildus likumā minētajām ziņām pilsoņa vai nepilsoņa pasē ierakstāmas arī ziņas par šā dokumenta turētāja tautību.

Šobrīd spēkā esošais likums liedz iespēju pasē ierakstīt tautību. Minētais liegums radījis arī situācijas, kad, abiem vecākiem nomainot pasi, kurā vairs nav ieraksta par personas tautību, piedzimstot bērnam, atbildīgās amatpersonas atsakās bērna dzimšanas apliecībā ierakstīt tautību, dokumentā patvaļīgi norādot, ka bērna vecāku un bērna tautība ir “nezināma”.

Līdz ar to VL-TB/LNNK uzskata, ka ir nepieciešams atkārtoti izskatīt grozījumus Personu apliecinošu dokumentu likumā un atjaunot tiesības ikvienam pasē brīvprātīgi veikt ierakstu par savu tautību, norādīja Ozoliņa.

Bez nacionālās apvienības deputātiem likumprojektu parakstījuši arī citu Saeimas frakciju deputāti, kuri arī iepriekš Saeimas balsojumā atbalstīja šos grozījumus.

Kā ziņots, 25.oktobrī Saeima noraidīja VL-TB/LNNK deputātu iesniegtos grozījumus Personu apliecinošu dokumentu likumā, kas paredzēja, ka pēc pilsoņa vai nepilsoņa vēlēšanās viņa pasē ieraksta ziņas par dokumenta turētāja tautību.

Vairāk nekā četras piektdaļas jeb 82% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju atbalsta dokumenta turētāja tautības norādīšanu pasē pēc personas pašas vēlēšanās. Tas secināts aptaujā, ko veikusi pētījumu aģentūra TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu “900 sekundes”.

Aptauja tika veikta laikā no šā gada 30.oktobra līdz 1.novembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 600 ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+