×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

Atklāj 1,2 miljonu latu izšķērdēšanu Jūrmalas pašvaldībā

Foto - LETAFoto - LETA

Jūrmalas pilsētas pašvaldība ir nelietderīgi izlietojusi pašvaldības un kapitālsabiedrību līdzekļus vismaz 1,208 miljonu latu apmērā, revīzijā secinājusi Valsts kontrole, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Savukārt Jūrmalas kapitālsabiedrību pakalpojumu saņēmēji pārmaksājuši vismaz 402 083 latus.

Valsts kontroliere Inguna Sudraba aģentūrai LETA apstiprināja, ka kontrole veikusi revīziju pašvaldībā, kurā konstatēta nelietderīga līdzekļu izlietošana. Plašākus komentārus valsts kontroliere gan nesniedza, skaidrojot, ka plašāka informācija tiks sniegta tikai pēc revīzijas rezultātu publiskošanas, kas plānots 8.februārī.

Revīzijā Jūrmalā secināts, ka pašvaldība atsevišķiem pirms pilnvarojuma termiņa beigām atlaistajiem valdes locekļiem izmaksājusi kompensācijas vismaz 85 978 latu apmērā, noteikusi atlīdzību valdes priekšsēdētājiem neatbilstoši normatīvo aktu prasībām – vismaz 17 018 latu apmērā, kā arī pretēji aizliegumam kapitālsabiedrību valdes locekļiem tikušas piešķirtas prēmijas 16 023 latu apmērā.

Tāpat pārraugāmās kapitālsabiedrības, iegādājoties preces un pakalpojumus, nelietderīgi izlietojušas līdzekļus vismaz 90 149 latu apmērā, kā arī pieļāvušas dienesta automašīnu izmantošanu privātajām vajadzībām, radot nepamatotas izmaksas vismaz 1369 latu apmērā, atklājuši revidenti.

Secināts, ka pašvaldība nav veikusi kapitālsabiedrību finanšu un saimnieciskās darbības analīzi, nav vērtējusi uzņēmumu darbības plānus un kapitālsabiedrību valdes locekļu darba kvalitāti. Tāpat nav bijusi izstrādāta kārtība valdes locekļu iecelšanai un vairākkārt bez pamata mainīti kapitāla daļu turētāju pārstāvji un valdes locekļi – kopumā deviņi valdes priekšsēdētāji un 58 valdes locekļi.

Ar valdes locekļiem arī netiekot slēgti tādi darba līgumi, kuros būtu noteikti konkrēti veicamie uzdevumi un sasniedzamie mērķi.

Valsts kontrole arī secinājusi, ka pašvaldība nelietderīgi rīkojusies ar kapitālsabiedrību peļņu 1,81 miljona latu apmērā, jo lēmumus par tās izlietojumu ir pieņēmusi bez iepriekšējā izvērtējuma un atbilstoša pamatojuma.

Savukārt pretēji normatīvajos aktos noteiktajam Jūrmalas pašvaldība kapitāla daļu turētāja pārstāvja atalgojumu no kapitālsabiedrības līdzekļiem noteikusi 11 377 latu apmērā.

Valsts kontrole arī atklājusi, ka SIA “Jūrmalas attīstības projekti” pamatkapitālā nelietderīgi ir ieguldīti 768 106 lati no pašvaldības līdzekļiem. Pašvaldība arī nepamatoti piešķīrusi daļu no kapitālsabiedrībām piešķirtajām dotācijām kopsummā 3,6 miljonu latu apmērā.

Revīzija pašvaldībā veikta par laika posmu no 2009.gada 1.janvāra līdz 2011.gada 30 aprīlim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+