×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

Atklāj Āfriku Jelgavā!

Publicitātes foto.  2016. gadsPublicitātes foto. 2016. gads

Šovasar jau desmito reizi no 11. līdz 12. jūnijam Jelgavā norisināsies Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls “Summer Signs’16”, kas ir kļuvis par lielāko šāda veida konkursu Ziemeļeiropā. Festivālā 10 valstu mākslinieki radīs darbus no vairāk nekā 1000 tonnām smilšu. Desmitgades jubilejas tēma ir veltīta Āfrikas iepazīšanai, profesionāli tēlnieki savos darbos atklās šī kontinenta dabas daudzveidību un bagātības – dzīvnieku un augu valsti, kā arī vietējo tautu kultūru un tradīcijas.

Šogad Āfrikas kontinenta skaistumu parādīs kopumā 20 mākslinieki no 10 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Ukrainas, Nīderlandes, Lielbritānijas, Bulgārijas, Portugāles, Turcijas un Krievijas.

Papildu konkursa darbiem būs apskatāmi arī dažādi mākslas objekti, kā “Mītava” smilšu bārs, kas ir ne tikai apbrīnas vērta skulptūra, bet arī funkcionāls bārs, kurā varēs iegādāties atspirdzinošus dzērienus. Taps arī pamatīgas foto un demo skulptūras, pie kurām galvenā mākslinieka Kārļa Īles vadībā strādā skulptoru komanda – Maija Puncule, Ainars Zingniks un Eda Kaytan no Turcijas. Apjomīgā demo smilšu skulptūra tiks veidota vairāk kā 6 metru augstumā un 20 metru platumā.
Skulptūru kompleksa izveidei kopumā tiks izlietoti 15000 kubikmetru smilšu, kas ir vairāk nekā citus gadus, tādēļ arī mākslinieku izveidotās skulptūras festivāla jubilejas reizē būs apjoma ziņā vērienīgākas. Festivāls strauji attīstās un jau ir iezīmējis sevi pasaules smilšu skulptūru festivālu kartē. Šo desmit gadu laikā kopumā Jelgavā ir viesojušies 85 mākslinieki no 22 valstīm.

Festivāla viesus pie skulptūru kompleksa ieejas sagaidīs vārtu sargi – Āfrikas pagātnes tēli, kuri idejiski sargā palikušos civilizācijas neizpostītos dabas stūrīšus. Tiks izbūvētas vairāku līmeņu taciņas, tāpēc skatītāji varēs pārredzēt visu skulptūru kompleksu no augšas. Par godu festivāla apaļajai jubilejai tiks veidota foto skulptūra tortes izskatā. Apmeklētāji varēs pakāpties uz paaugstinājuma, rodot ilūziju, ka atrodas jubilejas tortes viducī.

Abās festivāla dienās pulksten 11 un 14 uz Pasta salas estrādes skatuves notiks radošās apvienības “Pasaku nams” muzikāla rotaļizrāde “Ar gaisa balonu uz Āfriku”, kur bērni varēs satikt iemīļotus varoņus un ar tiem doties kopīgās rotaļās. Savukārt sestdien pulksten 12:30 uzstāsies “Jelgavas popkoris” un popgrupa “Lai skan”, bet svētdien – pulksten 12:30 bērnu vokālais ansamblis “Rotiņa” un popgrupa “Noslēpums”.

Festivāla pirmajā dienā koncertēs ritma grupa “Pulsa efekts”, Lauris Reiniks, Samanta Tīna un grupa “Musiqq”, savukārt otrajā – “Pulsa efekts”, “Otra Puse” un Aija Andrejeva ar grupu. 11. jūnija vakara noslēgumā par deju ritmiem gādās DJ Mareks Ameriks, 12. jūnijā – DJ Erminass.

Visas dienas garumā abās festivāla dienās darbosies atrakcijas ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem: loku šaušana, tiks organizētas izjādes ar ponijiem, darbosies “Orbitrons”, piepūšamās atrakcijas u.c. Arī šogad mazākajiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja izveidot pašiem savu smilšu festivāla jubilejas kūku ceļu būvniecības sabiedrības “Igate” veidotajā smilšu darbnīcā.

Pasākuma teritorija apmeklētājiem 11. jūnijā būs atvērta no pulksten 10 līdz 24 un 12. jūnijā – no pulksten 10 līdz 23. Organizatori aicina biļetes iegādāties laikus, proti, līdz 10. jūnijam tās būs lētākas: pieaugušajiem – EUR 4.00; skolēniem studentiem, pensionāriem, invalīdiem – EUR 2.00; ģimenes biļete – EUR 6.00.

Biļešu cenas festivāla dienās: pieaugušajiem – EUR 5.00; skolēniem studentiem, pensionāriem, invalīdiem – EUR 3.00; ģimenes biļete – EUR 10.00. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Vairāk informācijas: festivali.jelgava.lvjelgava.lv
Seko līdzi jaunumiem festivāla Facebook lapā

Biļetes nopērkamas visās “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+