×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
24. augusts, 2015
Drukāt

Atklāj Aspazijas un Raiņa sarakstē balstītus vides objektus (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Pirmdien, 24. augustā, skvērā pie Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra tika atklāti jauni vides mākslas objekti “Raiņa un Aspazijas mīlas vēstules”, kas ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta veltījums Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadā.

“Jubilejas gads aicina mūs atskatīties uz Raiņa un Aspazijas daiļradi, meklējumiem, personību, liek atskatīties uz viņu dzīvi un savstarpējām attiecībām, un te mēs redzam, ko viņi viens otram gribēja teikt,” atklājot vides objektu, sacīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane.

Seši vides mākslas objekti “Raiņa un Aspazijas mīlas vēstules” izvietoti pilsētas kanāla zaļajā zonā starp Raiņa un Aspazijas bulvāriem, un tie būs aplūkojami no 20. augusta līdz 22. septembrim. Vietas izvēle nav nejauša, jo abi bulvāri atrodas viens otram līdzās, bet nekad “nesatiekas”, arī vides mākslas objekti izvietoti abos pilsētas kanāla krastos un “nesatiekas”, taču tos vieno sarakste, norāda objektu autores, SIA “IBIO Union” mākslinieces Laura Bistrakova, Laine Uzulēna un Iveta Heinacka.

Viņas tos veidojušas kā Raiņa un Aspazijas siluetus, izmantojot vēsturiskus foto attēlus un abu dzejnieku oriģinālos vēstuļu rokrakstus, kas izvietoti uz siluetiem. Siluetu otrā pusē teksti rakstīti ar datoru, lai tos varētu izlasīt ikviens, kā arī siluetu otrā pusē ir Raiņa un Aspazijas kopīgie foto attēli.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Starp citu, es šīs rakstnieces vārdu izrunāju “Aspāzija”, nevis “Aspazija”.

  2. domāju, ka Rainis un Aspazija kapā apgrieztos otrādi, uzzinot, ka SVEŠI rakņājas pa viņu vēstulēm…
    .
    Proletāriešu mentalitāte !!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+