×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Atklāj vērienīgāko liellopu izkrāpšanas shēmu Latvijas vēsturē; lūdz apsūdzēt turku un latvieti (3)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Valsts policija (VP) atklājusi vērienīgāko liellopu izkrāpšanas shēmu Latvijas vēsturē – cietušas 25 fiziskas un 24 juridiskas personas, izkrāpti 305 mājlopi, zaudējumi pārsniedz 200 000 eiro.

Aizdomās tiek turēts kāds Turcijas pilsonis un Latvijas pilsone, pret kuriem policija lūdz prokuratūru uzsākt kriminālvajāšanu, informē VP pārstāvis Toms Sadovskis.

Pirmos iesniegumus par iespējamo krāpšanu VP darbinieki saņēma 2012.gada beigās, bet drīz pēc šo iesniegumu saņemšanas policijā vērsās aizvien vairāk un vairāk lopkopju. Ņemot vērā šīs sērijveida krāpšanas apmērus, izmeklēšanu pārņēma VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbinieki.

Izmeklēšanā atklāts, ka krāpnieki uzdarbojušies īsu laika posmu – 2012.gadā no 12.oktobra līdz 1.novembrim. Nepilnās trijās nedēļās no lopkopjiem izkrāpti 305 ragaiņi, nodarot zaudējumus 202 211 eiro apmērā.

Noskaidrots, ka krāpšanās iesaistīts kāds uzņēmums, kas ar reklāmas un starpnieku palīdzību izplatījis informāciju, ka tiek iepirkti liellopi eksportam uz ārvalstīm. Solītā samaksa bijusi augstāka par vidējo tirgus cenu, tādēļ lopkopji atsaukušies, taču pēc liellopu nodošanas solīto naudu tā arī nav saņēmuši.

Turpinot izmeklēšanu, VP KIP darbinieki ieguva pierādījumus, kas liecināja, ka shēmas organizators ir minētā uzņēmuma valdes loceklis – kāds 1984.gadā dzimis Turcijas pilsonis, kuram kā līdzdalībniece palīdzējusi kāda 1991.gadā dzimusi Latvijas pilsone. Noskaidrots, ka abas personas pēc ragulopu izkrāpšanas tos pārdevuši citiem vietējiem uzņēmumiem un lopkautuvēm, taču iegūto naudu izmantojuši savām vajadzībām.

Pagājušā gada rudenī aizdomās turēto Turcijas pilsoni VP KIP darbinieki aizturēja Rīgas lidostā brīdī, kad viņš pēc ilgākas prombūtnes ieradies Latvijā. Viņa līdzdalībniece ir izsludināta starptautiskā meklēšanā, jo ir aizdomas, ka viņa slēpjas Turcijā.

Pašlaik aizdomās turētais Turcijas pilsonis atrodas apcietinājumā. Pret abiem aizdomās turētajiem VP lūdz uzsākt kriminālvajāšanu par krāpšanu lielos apmēros, likumā par šādu noziegumu paredzēts līdz pat desmit gadus ilgs cietumsods.

VP atgādina, ka šis uzņēmums nebija reģistrēts Pārtikas un veterinārajā dienestā kā lauksaimniecības dzīvnieku tirdzniecības uzņēmums, kā arī tas nebija saņēmis sertifikātu dzīvnieku izvešanai uz citām valstīm. Lai pasargātu sevi no krāpšanas shēmām, policija aicina uzņēmējus vienmēr pārliecināties, vai darījumu partneris ir sertificēts veikt solīto darbību, kā arī pārliecināties par darījuma partnera uzticamību.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Laikam neesi dzīvojusi sociālismā. Tur zagšana skaitījās vienkārša paņemšana no kopējā katla. Ņēma visu – sākot ar degvielu traktorā un beidzot ar kombikormu kolhoza fermā. Jo viss piederēja visiem. Savukārt
  kompartijas nomenklatūras darboņi bija izdomājuši citu formu – viņi ārpus kārtas vienkārši piešķīra sev –
  dzīvokļus, vieglos auto, deficīta preces un pārtiku specveikalos no specfondiem. Tās bija sociālisma pamatvērtības, kur šie izredzētie jau dzivoja komunismā, protams, uz pārējo rēķina, kas stāvēja garās rindās pēc šī deficīta. Arī deficīts un blats bija sociālisma pamatvērtības.

 2. Šis ir kolosāls piemērs mūsu policijas darba “efektivitātei” un “operatīvitātei”!
  “Pirmos iesniegumus par iespējamo krāpšanu VP darbinieki saņēma 2012.gada beigās”
  “Pagājušā gada rudenī ( Tātad pēc diviem !!!! gadiem ) aizdomās turēto Turcijas pilsoni VP KIP darbinieki aizturēja Rīgas lidostā ” Un arī tikai tādēļ, ka viņš savas muļķības dēļ bija atkal iedomājies atbraukt uz Latviju.

 3. Krāpšanās un zagšana ir kapitālisma pamatvērtības no kurām var gūt vislielāko peļņu, ko sauc par biznesu.

Draugiem Facebook Twitter Google+