Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
15. jūnijs, 2014
Drukāt

Atklāj Eduardam Berklavam veltītu piemiņas plāksni

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Pie Eduarda Berklava dzīvesvietas Rīgā, Brīvības un Matīsa ielas krustojumā, svētdien atklāta viņam veltīta piemiņas plāksne, kas tapusi pēc Nacionālās apvienības (NA) Rīgas domes frakcijas iniciatīvas.

Piemiņas plāksnes atklāšanas pasākumā atmiņās dalījās Berklava līdzgaitnieki. Klātesošos uzrunāja Rīgas domes NA frakcijas vadītājs Aleksandrs Kiršteins un NA Rīgas nodaļas vadītājs Dainis Locis, vēsturnieks Ritvars Jansons. NA jaunieši klātesošos priecēja ar dziesmām.

Eduards Berklavs (1914-2004) bija viens no ievērojamākajiem 20. gadsimta latviešu politiķiem, kurš darbojies arī okupācijas apstākļos. Ieņemdams dažādus amatus padomju sistēmā no 1950.gadu vidus līdz 1950. gadu beigām, viņš iestājās par latviešu valodas tiesībām un pret apzinātu Latvijas rusificēšanu.

Berklavs bija tā laika redzamākais nacionālkomunists. Pēc Maskavas veiktās Latvijas nacionālkomunistu darbības pārtraukšanas viņš Latviju bija spiests atstāt. Pēc atgriešanās Latvijā viņš 1971.gadā sarakstīja “17 latviešu komunistu vēstuli”, kas nogādāta Rietumos un sniedza vispilnīgāko ainu par Latvijas kolonizāciju.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+