×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. janvāris, 2014
Drukāt

Atklāj jaunu faraonu

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

A handout picture taken on January 1, 2014 and released by Egypt's Supreme Council of Antiquities on January 6, 2014 shows 60-ton quartzite Sarcophagus chamber of King Sobekhotep I in south Abydos in Upper Egypt. A US team in Egypt has identified the tomb of pharaoh Sobekhotep I, believed to be the founder of the 13th dynasty 3,800 years ago, the antiquities minister said. AFP PHOTO / SCA == RESTRICTED TO EDITORIAL USE - MANDATORY CREDIT "AFP PHOTO/EGYPTIAN MINISTRY OF ANTIQUITIES" - NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS ==

ASV arheologu grupa Ēģiptē atklājusi faraona Sobekhotepa I kapavietu, ziņo aģentūra “France Press”. Atklājums ir tik nozīmīgs, jo uzskata, ka Sobekhoteps I ir bijis Ēģiptes 13. dinastijas dibinātājs pirms 3800 gadiem, proti – pirmais faraons, kurš nepārtraukti valdījis 4,5 gadus pēc juku laikiem.
Pensilvānijas Uuniversitātes arheologu grupa atklāja 60 tonnas smago kvarcīta sarkofāgu jau pirms gada, taču līdz pagājušajai nedēļai nespēja identificēt tajā apbedīto faraonu, norāda aģentūra, atsaucoties uz Ēģiptes Senlietu ministriju. Tas izdevies, tikai atklājot apbedījumā plāksnes fragmentus ar faraona vārdu un viņa attēlu tronī.
Arheologi un ministrija cer, ka apbedījums sniegs vairāk informācijas par faraonu un viņa laikmetu. Pētniekiem izdevies atrast arī atliekas no traukiem, kuros tradicionāli glabāja faraonu iekšējos orgānus, un faraonam dzīves laikā piederējušus zelta priekšmetus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+