Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Atklāj jaunus ĀCM gadījumus saimniecībās Valkas, Krāslavas un Dagdas novados (1)

Ilustrācija - ShutterstockIlustrācija - Shutterstock

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atklājis jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus saimniecībās Valkas, Krāslavas un Dagdas novados, informē PVD pārstāve Anna Joffe.

Saņemtie laboratorisko analīžu rezultāti apstiprināja ĀCM vīrusu divām mājas cūkām divās piemājas saimniecībās Ērģemes pagastā Valkas novadā, kā arī saimniecībā Krāslavas novada Robežnieku pagastā un Dagdas novada Bērziņu pagastā.

Ērģemes pagasta vienā piemājas saimniecībā turētas 15 mājas cūkas, no kurām vīruss konstatēts vienai cūkai. Arī otrā šī pagasta saimniecībā vīruss konstatēts vienai cūkai, bet kopumā novietnē bijušas četras cūkas. Saimniecības atrodas tuvu pirms tam jau skartajām divām novietnēm. Tāpēc netiek izslēgts, ka slimība saimniecībā izplatījusies no cilvēkiem, kas veica dzīvnieku aprūpi, kontaktējās starp saimniecībām un neievēroja biodrošības pasākumus.

Valkas novada Ērģemes pagastā ĀCM konstatēts arī vienai nomedītajai meža cūkai.

Vīruss nav saudzējis arī mājas cūkas Krāslavas novada Robežnieku pagastā, kur ĀCM konstatēts abām saimniecībā esošajām mājas cūkām. Vēl ĀCM konstatēts vienai mājas cūkai saimniecībā Dagdas novada Bērziņu pagastā. Saslimusī cūka nobeigusies. Kopumā saimniecībā turētas divas cūkas.

Tāpat ĀCM pēdējās dienās apstiprināts sešām meža cūkām Dagdas novadā: vienai nomedītai Šķaunes pagastā, vienai atrastai mirušai meža cūkai Ķepovas pagastā, trim atrastām mirušām meža cūkām Bērziņu pagastā un vienai atrastai mirušai cūkai Svariņu pagastā.

Pašlaik ĀCM ir skāris 37 mežacūkas, 33 mājas cūkas 18 saimniecībās. Līdz šim kopumā iznīcināta 221 mājas cūka.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Duklāv un Balodis realizē zemkopības iznīcināšanas politiku, par labu Lielfermām un saskaņā ar ES gaiteņos iestudētajam slepenajām programmām , nākošā sērga būs nagu sērga utt

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+