Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Sestdiena, 10. decembris, 2016
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Atklāj jaunus ĀCM gadījumus saimniecībās Valkas, Krāslavas un Dagdas novados (1)

Ilustrācija - ShutterstockIlustrācija - Shutterstock

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atklājis jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus saimniecībās Valkas, Krāslavas un Dagdas novados, informē PVD pārstāve Anna Joffe.

Saņemtie laboratorisko analīžu rezultāti apstiprināja ĀCM vīrusu divām mājas cūkām divās piemājas saimniecībās Ērģemes pagastā Valkas novadā, kā arī saimniecībā Krāslavas novada Robežnieku pagastā un Dagdas novada Bērziņu pagastā.

Ērģemes pagasta vienā piemājas saimniecībā turētas 15 mājas cūkas, no kurām vīruss konstatēts vienai cūkai. Arī otrā šī pagasta saimniecībā vīruss konstatēts vienai cūkai, bet kopumā novietnē bijušas četras cūkas. Saimniecības atrodas tuvu pirms tam jau skartajām divām novietnēm. Tāpēc netiek izslēgts, ka slimība saimniecībā izplatījusies no cilvēkiem, kas veica dzīvnieku aprūpi, kontaktējās starp saimniecībām un neievēroja biodrošības pasākumus.

Valkas novada Ērģemes pagastā ĀCM konstatēts arī vienai nomedītajai meža cūkai.

Vīruss nav saudzējis arī mājas cūkas Krāslavas novada Robežnieku pagastā, kur ĀCM konstatēts abām saimniecībā esošajām mājas cūkām. Vēl ĀCM konstatēts vienai mājas cūkai saimniecībā Dagdas novada Bērziņu pagastā. Saslimusī cūka nobeigusies. Kopumā saimniecībā turētas divas cūkas.

Tāpat ĀCM pēdējās dienās apstiprināts sešām meža cūkām Dagdas novadā: vienai nomedītai Šķaunes pagastā, vienai atrastai mirušai meža cūkai Ķepovas pagastā, trim atrastām mirušām meža cūkām Bērziņu pagastā un vienai atrastai mirušai cūkai Svariņu pagastā.

Pašlaik ĀCM ir skāris 37 mežacūkas, 33 mājas cūkas 18 saimniecībās. Līdz šim kopumā iznīcināta 221 mājas cūka.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Duklāv un Balodis realizē zemkopības iznīcināšanas politiku, par labu Lielfermām un saskaņā ar ES gaiteņos iestudētajam slepenajām programmām , nākošā sērga būs nagu sērga utt

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+