Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Atklāj jaunus ĀCM gadījumus saimniecībās Valkas, Krāslavas un Dagdas novados (1)

Ilustrācija - ShutterstockIlustrācija - Shutterstock

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atklājis jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus saimniecībās Valkas, Krāslavas un Dagdas novados, informē PVD pārstāve Anna Joffe.

Saņemtie laboratorisko analīžu rezultāti apstiprināja ĀCM vīrusu divām mājas cūkām divās piemājas saimniecībās Ērģemes pagastā Valkas novadā, kā arī saimniecībā Krāslavas novada Robežnieku pagastā un Dagdas novada Bērziņu pagastā.

Ērģemes pagasta vienā piemājas saimniecībā turētas 15 mājas cūkas, no kurām vīruss konstatēts vienai cūkai. Arī otrā šī pagasta saimniecībā vīruss konstatēts vienai cūkai, bet kopumā novietnē bijušas četras cūkas. Saimniecības atrodas tuvu pirms tam jau skartajām divām novietnēm. Tāpēc netiek izslēgts, ka slimība saimniecībā izplatījusies no cilvēkiem, kas veica dzīvnieku aprūpi, kontaktējās starp saimniecībām un neievēroja biodrošības pasākumus.

Valkas novada Ērģemes pagastā ĀCM konstatēts arī vienai nomedītajai meža cūkai.

Vīruss nav saudzējis arī mājas cūkas Krāslavas novada Robežnieku pagastā, kur ĀCM konstatēts abām saimniecībā esošajām mājas cūkām. Vēl ĀCM konstatēts vienai mājas cūkai saimniecībā Dagdas novada Bērziņu pagastā. Saslimusī cūka nobeigusies. Kopumā saimniecībā turētas divas cūkas.

Tāpat ĀCM pēdējās dienās apstiprināts sešām meža cūkām Dagdas novadā: vienai nomedītai Šķaunes pagastā, vienai atrastai mirušai meža cūkai Ķepovas pagastā, trim atrastām mirušām meža cūkām Bērziņu pagastā un vienai atrastai mirušai cūkai Svariņu pagastā.

Pašlaik ĀCM ir skāris 37 mežacūkas, 33 mājas cūkas 18 saimniecībās. Līdz šim kopumā iznīcināta 221 mājas cūka.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Duklāv un Balodis realizē zemkopības iznīcināšanas politiku, par labu Lielfermām un saskaņā ar ES gaiteņos iestudētajam slepenajām programmām , nākošā sērga būs nagu sērga utt

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+