Mobilā versija
Brīdinājums +0.9°C
Austris
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
3. februāris, 2016
Drukāt

Atklāj, ka ar Zikas vīrusu var inficēties arī seksuālu kontaktu veidā

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

ASV Teksasas štata varas iestādes otrdien paziņoja par inficēšanos ar Zikas vīrusu, kas notikusi seksuālu kontaktu veidā, radot bažas par šīs slimības strauju izplatīšanos ASV, Kanādā un Eiropā.

Līdz šim tika uzskatīts, ka Zikas vīrusu pārnēsā tikai “Aedes” ģints odi, galvenokārt tropu odi “Aedes aegypti”.

“Dalasas apgabala veselības dienesti ir saņēmuši apstiprinājumu no Slimību kontroles un profilakses centriem (CDC) par pirmo Zikas vīrusa gadījumu, kas iegūts 2016.gadā Dalasas apgabalā seksuāli transmisīvā ceļā,” teikts apgabala varas iestāžu paziņojumā.

“Pacients inficējās ar vīrusu pēc seksuāla kontakta as slimu personu, kas atgriezās no valsts, kur pastāv Zikas vīruss,” teikts šajā paziņojumā.

Dalasas apgabala varas iestādes informēja, ka slimā persona bija apmeklējusi Venecuēlu. Šis ir otrais gadījums Teksasas štatā, kad ar Zikas vīrusu inficēts cilvēks tur ieradies no Venecuēlas.

Zikas vīruss, kas ir gripai līdzīga slimība, tiek saistīts ar pieaugošu gadījumu skaitu, kad Latīņamerikā, īpaši Brazīlijā, ir piedzimuši bērni ar pārmērīgi mazu galvu un smadzenēm.

Zikas vīruss pirmoreiz tika konstatēts 1947.gadā Āfrikā, bet tika uzskatīts par relatīvi vieglu slimību, līdz pērn tika paziņots par tā pašreizējo uzliesmojumu Latīņamerikā.

Ar Zikas vīrusu var inficēties no “Aedes” ģints odu kodieniem. Biežākie Zikas vīrusa slimības simptomi ir drudzis, izsitumi, locītavu sāpes, iekaisušas acis, var būt arī galvassāpes, acu sāpes, vemšana un neiroloģiskas komplikācijas. Simptomi ilgst no dažām dienām līdz nedēļai. Smagas slimības formas gadījumā nepieciešama hospitalizācija.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+